Ogromne prędkości i efektowanie ‘rozcinane’ wody Wisły. Skutery wodne wracają do Płocka!

Już po raz piąty Rejonowe Płockie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wraz z Polskim Związkiem Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego organizuje Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych. Na starcie zamelduje się około 40 najlepszych polskich zawodników, startujących także z sukcesami w imprezach rozgrywanych w Europie, a także zawodach rangi światowej. Partnerem Głównym Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych jest Miasto Płock.

W sobotę, 26 sierpnia, już od rana około trzydziestu członków płockiego WOPR rozpocznie ustawianie infrastruktury niezbędnej do rozegrania zawodów. W pobliżu molo i na plaży, w okolicach płockiego molo, wyrośnie miasteczko namiotów, baldachimów, balonów a także różnego rodzaju reklam oraz banerów informacyjnych. Okolica zapełni się również namiotami i inną infrastrukturą różnych teamów skuterów wodnych desygnujących do zawodów swoich zawodników.

– Wspólny start całej grupy skuterów, ryk silników o mocach nawet 500 KM, fontanny wody i fale, rozbijane przez mknące z dużymi prędkościami skutery, zapewnią niesamowite emocje – zachęca Katarzyna Chociemska z płockiego WOPR. – Najszybsze maszyny będą w stanie rozpędzić się nawet do 140 km/h – dodaje.

Zawody komentowane będą przez profesjonalnego spikera. Będzie można je obserwować z okolic płockiego molo, plaży oraz ze skarpy wiślanej. W trakcie trwania Mistrzostw rozegranych zostanie ponad 20 wyścigów wyłaniających najlepszych sterników II rundy Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych 2023 r. Początek startów o godz. 11:00. 

Poza wymiarem czysto sportowym, impreza ma na celu propagowanie bezpiecznych form spędzania czasu w wodzie, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania sprzętu motorowodnego. Godnym podkreślenia jest fakt, że jest to jedna z największych imprez sportowych, jakie odbędą się w Płocku w 2023 r.

Organizację zawodów wsparło wiele firm i instytucji. Partnerem Głównym zawodów jest Miasto Płock, sponsorem głównym Rejonowego Płockiego WOPR w roku 2023 jest PKN ORLEN.

Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych w Płocku objęli honorowym patronatem: Prezydenta Miasta Płocka Andrzej Nowakowski, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz.

Program Zawodów

Piątek 25 sierpnia

18:00 – 20:00 Rejestracja zawodników oraz odbiór techniczny

Sobota 26 sierpnia

8:00 – 9:15 Rejestracja zawodników
7:15 – 9:15 Odbiór Techniczny
9:15 – 9:45 Odprawa zawodników
9.50 – 10.45 Treningi obowiązkowe
11:00 – 13:10 Pierwsza seria wyścigów
13.10 – 14.00 FREESTYLE
14:00 – 16:30 Druga seria wyścigów
16:30 – 19.00 Trzecia seria wyścigów

Fot. Grzegorz Lenkiewicz (archiwum Dziennik Płocki)