“Odszedł szybko, niespodziewanie”. Druga rocznica śmierci śp. Mariusza Bieńka. Poruszający wpis…

Dziś mija równo dwa lata od tragicznej śmierci śp. Starosty Płockiego Mariusza Bieńka. Pracownicy starostwa pamiętają o swoim Szefie, który dał się poznać, jako wspaniały przełożony oraz jako dobry i pełen ciepła człowiek.

Na stronie Starostwa Powiatowego w Płocku się wzruszający wpis…

Starosta Płocki Mariusz Bieniek (20.10.1983 – 22.08.2021). Odszedł szybko, niespodziewanie. Pozostawił po sobie mnóstwo inwestycji, zrealizowanych projektów, ale też spraw, które wymagały dokończenia. I te dokończono. Nieskończone pozostały tylko pustka, którą zostawił przy rodzinnym stole, ból w sercu, którego nie ukoi żadne słowo i cisza przy grobie, której nie pokona żaden krzyk.

Nieskończony pozostał żal, że już dwa lata nie ma Cię z nami, Panie Starosto, że odszedłeś tak nagle, tak młodo. Nieskończona na szczęście pozostaje również nadzieja, że kiedyś znów się spotkamy.

„Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą, zostaną po nich buty i telefon głuchy…”
Do zobaczenia, Panie Starosto…”

Tragedia wydarzyła się na Wiśle…

Przypomnijmy. Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę, 22 sierpnia, około godz. 18 na Wiśle w okolicach Świniar, nieopodal Płocka. Z łodzi wypadło trzech mężczyzn, wśród nich był ówczesny starosta płocki Mariusz Bieniek. Dwóm z nich udało się wypłynąć na powierzchnię i uratować. Mariusz Bieniek nie wypłynął. Natychmiast wszczęto poszukiwania, które trwały do późnych godzin wieczornych. Na rzece pracowały łodzie i sonary. W poszukiwania było zaangażowanych około 120 osób. Poszukiwania ciała starosty trwały od niedzieli, odnaleziono je w środę, 25 sierpnia około godz. 10, ok. 2 km. od mostu im. Legionów Piłsudskiego w Płocku.

Mariusz Bieniek funkcję starosty płockiego pełnił od 2014 roku. Od 2010 roku był burmistrzem miasta i gminy Wyszogród. Od listopada 2007 r. był zastępcą burmistrza Wyszogrodu. Wcześniej pracował w Urzędzie Gminy w Bodzanowie. Skończył Wyższą Szkołę Humanistyczno-Ekonomiczną we Włocławku.

Mariusz Bieniek miał 38 lat. Był żonaty. Osierocił dwójkę dzieci.