Ogromna zmiana w ruchu na ul. Chopina. Przy dworcu PKP powstanie rondo

– Kontynuujemy modernizację naszych ulic i teraz zaczynamy przebudowę ostatniego odcinka ulicy Chopina – poinformował prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski. Wiele się zmieni w ruchu drogowym przy dworcu PKP. W miejsce skrzyżowania powstanie rondo. Inwestycja ma być gotowa za rok.

Modernizacja ul. Chopina prowadzona jest etapami. W pierwszym z nich przebudowany został odcinek, leżący między ul. Bielską, a ul. Obrońców Płocka. – Dwa lata temu zajęliśmy się fragmentem od ul. Otolińskiej do ul. Lachmana. W obu przypadkach zaczęliśmy od budowy kanalizacji, a potem – od ułożenia nawierzchni, chodników i zainstalowania oświetlenia. Powstała także droga rowerowa – wymienia Hubert Woźniak, z biura prasowego ratusza.

– Taki sam zakres prac przewidzieliśmy w etapie, który właśnie zaczęliśmy na odcinku w rejonie dworca autobusowego – między bankiem PKO, a skrzyżowaniem z ul. Obrońców Płocka 1920 roku. Zmiany będą bardzo duże, największa z nich zakłada, że rozdzielająca dziś jezdnie Chopina centralna wyspa zieleni zostanie powiększona i stanie się rondem – podkreśla Woźniak.

Inwestycję prowadzi Miejski Zarząd Dróg, który w poniedziałek 11 września podpisał umowę z wykonawcą. Wybrana firma ma teraz 12 miesięcy na zrealizowanie całego przedsięwzięcia.

Całkowity koszt inwestycji to 7,7 mln zł.

Fot. UMP.