Mnóstwo atrakcji na Dzień Dziecka

Aż trzy dni potrwają w Płocku imprezy przygotowane z okazji dnia dziecka. Atrakcji będzie co nie miara.

Już w piątkowe przedpołudnie odbędą się warsztaty artystyczne dla uczniów szkół podstawowych zorganizowane przez Agencję Rewitalizacji Starówki. Warsztaty poprowadzą rękodzielnicy pracujący na co dzień na płockim Starym Rynku: Agnieszka Pachniewska, Alicja Olczak, Mariola Szyszko oraz Darek Gołębiewski (pan Koralik).

Dzieci dowiedzą się, jak można zrobić broszkę z filcu, uszyć zabawki z materiałów, przygotować kwiaty z bibuły na druciku. Będą też wyplatać biżuterię ze szklanych korali.

 

Dwa dni trwać będzie Czarodziejski Dzień Dziecka w Galerii Mazovia, oparty na doskonale znanej wszystkim „Alicji w Krainie Czarów”. W sobotę 31 maja i niedzielę 1 czerwca w Galerii Mazovia pojawią się Alicja, Szalony Kapelusznik i wiecznie zabiegany Biały Królik, dbający o to,  by na wszystkich buziach zagościły szerokie uśmiechy. W kąciku filmowym wyświetlane będą najlepsze filmy familijne  i bajki animowane.

Kapelusznik przygotowuje warsztaty, podczas których będzie można przygotować niebanalne nakrycie głowy. Każdy będzie mógł wziąć udział w sesji zdjęciowej w Krainie Czarów. Całe rodziny zapraszane będą do Zaczarowanego Atelier, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia (darmowe). Będzie również zaczarowany teatr z najpiękniejszymi bajkami oraz magiczne sztuczki prezentowane przez iluzjonistę.

Dwie fantastyczne propozycje z okazji Dnia Dziecka przygotował Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego. W sobotę 31 maja o 11.00 i 16.00 obejrzeć będzie można „Podróże Guliwera”. To baśń o poszukiwaniu lepszego świata, gdzie jest wspaniale, pięknie i dobrze. Dlatego właśnie Guliwer rusza w podróż, szukając bezpieczeństwa, sprawiedliwości i zdrowego rozsądku.

W niedzielę, 1 czerwca płocki teatr zaprezentuje „Cudowną lampę Aladyna” – jedną z najbardziej znanych „Baśni z tysiąca i jednej nocy”. Jej bohaterami są Aladyn, piękna Księżniczka oraz Zły Czarnoksiężnik. Spektakl osadzony w realiach Dalekiego Wschodu pozwala widzom poznać specyfikę tamtejszej kultury. Dodatkowym atutem widowiska jest niezwykła, arabska muzyka.

Kino Helios również zaprasza najmłodszych 31 maja i 1 czerwca. Będą filmy familijne, pokazy dla dziewcząt i chłopców oraz seans dla najmłodszych „Pierwszy raz w kinie”. Ta ostatnia propozycja to moment wyjątkowy dla całej rodziny. Maluszki będą przeżywać wielkie emocje, kiedy przyciemnione zostaną światła. A później na wielkim ekranie zobaczą animację „Parauszek i przyjaciele”. Po zakończeniu pokazu każdy maluszek otrzyma Dyplom Małego Kinomana i pamiątkowy podarunek.

Dziewczynki będą mogły obejrzeć „My Little pony: Eqestria girls”, a chłopcy „Transformers Prime”. Będą również filmy „Listonosz Pat i wielki świat” „Królewna Śnieżka”, „Czarnoksiężnik z Krainy Oz: Powrót Dorotki” oraz „Czarnownica”.

W holach kinowych czekać będą liczne niespodzianki. A przed wybranymi seansami zaplanowane zostały konkursy z nagrodami. A kto zechce opisać swoje wrażenia z bajkowego dnia dziecka w Kinie Helios, może liczyć na wygranie wycieczki fundowanej przez Almatour.

Bajkowe seanse filmowe na weekend 31 maja – 1 czerwca szykuje również Nove Kino Przedwiośnie. Będzie można w nim obejrzeć „Czarownicę” z dubbingiem w wersji 2D i 3D, oraz z napisami w 3D, „Rio 2” z dubbingiem 2D i 3D, „Czarnoksiężnika z krainy Oz” z dubbingiem w 2D i 3D; „Listonosza Pata i wielki świat”.

Barek kinowy oferuje coś dla ochłody. Każde dziecko otrzyma słodką niespodziankę przygotowaną przez jednego ze sponsorów. Będą też konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, wśród których będą: zaproszenia do Centrum Zabaw Happy Park, zabawki, pluszaki oraz książki Wydawnictwa Znak.

Atrium Mosty zaprasza milusińskich już  sobotę, 31 maja od 11.00 do 16.00.  Na parterze podziwiać będzie można egzotyczne węże. Przed centrum od strony ulicy Tysiąclecia zorganizowane zostanie stoisko do skoków na bungee. Na pierwszym piętrze podziwiać będzie można pokaz sprawności strażaków, pokazy taneczne, pokazy sztuk walki. A dla dzieci obdarzonych talentem wokalnym przygotowany został konkurs piosenki.

Atrakcje przygotowane z myślą o najmłodszych to malowanie buzi, a także prezentacje bajecznych kuglarzy, szczudlarzy, klauna oraz postaci z bajek. Strefę Sportu przygotowuje działający w Atrium Mosty Klub Pure Jatomi. Nie zabraknie, oczywiście, konkursów z nagrodami.

Stowarzyszenia Sportu Młodzieżowego Wisła Płock przygotowało w niedzielę, 1 czerwca imprezę na stadionie im. Kazimierza Górskiego. O 11.00 rozpoczną się gry i zabawy ruchowe dla najmłodszych prowadzone przez trenerów z licencjami PZPN oraz zabawy i konkursy dla przedszkolaków, które poprowadzą animatorki.

Rodzice dzieci, które na co dzień trenują w SSM Wisła Płock wezmą udział w turnieju piłki nożnej. Będą również zajęcia pokazowe, które poprowadzą zawodnicy pierwszego zespołu Wisły Płock oraz testy sprawności piłkarskiej.

Po przerwie „grillowej” w planie jest również mecz piłkarski, w którym płoccy politycy i samorządowcy staną naprzeciwko lokalnych biznesmenów i przedstawicieli mediów. Impreza zakończy się około 15.00.

Miejski Ogród Zoologiczny na niedzielę, 1 czerwca przygotował „Dzień dziecka w ZOO na sportowo”. W programie imprezy są między innymi występy zespołów i wokalistek Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, pokazy straży miejskiej, WOPT i policji.

Miłośnicy sportu będą mogli spotkać się z piłkarzami ręcznymi SPR Wisły,  futbolistami Mustangów, piłkarkami ręcznymi Jutrzenki oraz piłkarzami Wisły. Wielką atrakcją będzie możliwość przyjrzenia się z bliska pojazdom, które będą brały udział w Zlocie Zabytkowych Mercedesów „Mercedesem po Wiśle”.

Również w niedzielę, 1 czerwca, od 12.00 do 18.00 najmłodszych płocczan zaprasza Centrum Handlowego Auchan, które zamierza przenieść maluchy do baśniowego świata pełnego magii. Kto zechce, będzie mógł spotkać wróżkę, czarodzieja lub Wielkoluda. Nad przebiegiem zabawy czuwać będą Minister Śmiechu i Minister Zabawy.

Pod okiem animatorów odbywać się będą kreatywne zajęcia plastyczne, w trakcie których najmłodsi będą mogli przygotować magiczne akcesoria z papieru pakowego. Dwaj Ministrowie dbać będą o dobry nastrój i zabawę. Będą wyścigi po magiczne koło, skoki „w przepaść” i łapanie ważki. Wielkolud wyczaruje dla każdego dziecka bajkowe zwierzątka. Wręczy też przygotowane zawczasu słodkości.