Weekend z drogowymi utrudnieniami

Obecny weekend obfitował będzie w wiele interesujących wydarzeń. Niestety, część z nich wiąże się z utrudnieniami w ruchu. To: bieg uliczny Solidarności im. Krzysztofa Zywera, Poland Bike Maraton ora Marsz dla Życia i Rodziny.

Z pierwszymi kłopotami kierowcy jeżdżący po Płocku liczyć się muszą już w piątkowe przedpołudnie. Region Płocki  NSZZ Solidarność organizuje kolejną edycję biegu ulicznego im. Krzysztofa Zywera. Od 11.00 do 14.30 utrudnień w ruchu spodziewać się należy na: Alei Jachowicza oraz ulicach Kochanowskiego, Mickiewicza i Sportowej. W czasie trwania biegu obowiązywać będzie czasowa organizacja ruchu, która została zatwierdzona przez oddział transportu publicznego i inżynierii ruchu drogowego Urzędu Miasta Płocka.
W niedzielę, 1 czerwca około 3 tysięcy osób może wziąć udział w Marszu dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się około 11.00 przy katedrze. Do południa utrudnień w ruchu spodziewać się należy na ulicy Kościuszki, placu Dąbrowskiego, ulicy Warszawskiej, na skrzyżowaniu ul. Kilińskiego, Mostowej i Norbertańskiej (przy wejściu do Ogrodu Zoologicznego).
Tego samego dnia odbywał się będzie (w godzinach 11.00-16.00) Poland Bike Marathon 2014. Utrudnienia w ruchu występować będą na następującej trasie: Stary Rynek – ulica Kazimierza Wielkiego – ul. Parowa – ul. Szpitalna – ul. Traktowa – droga polna prowadząca do lasu – drogi leśne (przecięcie drogi gminnej nr 291314W – ulicy Łącznej z Maszewa Dużego do Maszewa) – Cierszewo – Siecień (przecięcie drogi wojewódzkiej nr 555) – Robertowo – Sikórz – drogi leśne i polne – droga wojewódzka nr 555 (Kobierniki – Radotki) – Ulaszewo – Wyszyna (droga powiatowa nr 2907W) – Ludwikowo – Maszewo Duże – drogi leśne (przecięcie drogi gminnej nr 291314W – ulicy Łącznej z Maszewa Dużego do Maszewa) i polne – ul. Traktowa – ścieżki gruntowe wzdłuż ul. Dobrzyńskiej (uwaga!: rondo w budowie na skrzyżowaniu Dobrzyńska-Medyczna) – ul. Parowa – droga rowerowo-piesza w Parku Wypoczynkowym „Sobótka nad Wisłą” – podjazd na skarpę – ul. Piekarska – ul. Teatralna – ul. Małachowskiego – Stary Rynek.
– Prosimy wszystkich uczestników ruchu drogowego, a zwłaszcza kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do czasowej organizacji ruchu – apeluje Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji.