Czas posprzątać Sobótkę

Już w piątek, 30 maja Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Płock rusza po raz kolejny do sprzątania Zalewu Sobótka. Swój w tegorocznej akcji zapowiedziały również płockie szkoły.

Od wielu lat wielką popularnością cieszy się „Sprzątanie Świata”. W tej proekologicznej akcji uczestniczą przedstawiciele wszystkich grup wiekowych i zawodowych. Również w Płocku. Ale w naszym mieście jest jedno miejsce, które szczególnie zasługuje na to, aby zadbać o jego czystość. Szczególnie u progu zbliżającego się wielkimi krokami sezonu turystycznego. To Zalew Sobótka.
Rok temu zorganizowana z inicjatywy płockiego WOPR-u akcja wypadła wprost rewelacyjnie. Udało się zebrać mnóstwo śmieci. Nie tylko tych drobnych, ale również takich, których w podobnym miejscu trudno byłoby się spodziewać. Między innymi zużytych opon czy sprzętu gospodarstwa domowego (i wcale nie chodzi o te najmniejsze urządzenia).
Z informacji, jakie udało nam się uzyskać w płockim WOPR, swój udział w tegorocznej edycji akcji „Sprzątamy Sobótkę” zapowiedzieli uczniowie części płockich szkół. Ale jeśli pomóc zechcą również indywidualni mieszkańcy Płocka, ich pomoc będzie bardzo mile widziana. – Żadna para rąk nie pozostanie niewykorzystana – mówi Katarzyna Pydyn z WOPR Płock. – Możemy razem sprawić, aby to unikatowe w skali kraju miejsce lśniło czystością!