Lekarze i dyrekcja nie doszły do porozumienia. Szpitalowi wojewódzkiemu w Płocku grozi zamknięcie dwóch oddziałów

Najprawdopodobniej dwa oddziały Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku od 1 listopada zostaną zamknięte. Chodzi o nefrologię i pulmonologię. – Z kolei pediatria może działać w ograniczonym zakresie – informuje Radio Dla Ciebie. Dyrekcja placówki i protestujący lekarze nie doszli do porozumienia.

– Nadal różnimy się w kwestiach kluczowych zarówno w aspektach finansowych, jak i szeroko pojętych warunków pracy. Gdzieniegdzie widać pomysły i propozycje, natomiast niestety nie udało się znaleźć tego kompromisu – mówił Radiu dla Ciebie Mateusz Woźniak z komitetu protestacyjnego.

Przypomnijmy. Pod koniec sierpnia 21 lekarzy zatrudnionych w szpitalu na płockich Winiarach, złożyło wypowiedzenia z pracy. W piśmie wystosowanym do rady społecznej szpitala komitet protestacyjny lekarzy przesłał swoje postulaty. Medycy domagają się: poprawy warunków pracy poprzez wzrost zatrudnienia nowych lekarzy oraz zahamowanie odpływu już pracujących, istotnego wzrostu wynagrodzeń, oddzielenia pracy w oddziale szpitalnym od pracy w poradni i adekwatne jej wynagrodzenie oraz zmniejszenia biurokracji spoczywającej na lekarzach i zatrudnienia asystentów medycznych.

– Termin wypowiedzeń większości lekarzy kończy się w niedzielę 31 października. Pozostałym medykom – głównie z oddziału wewnętrznego za miesiąc – informuje RDC. – Od grudnia zawieszony zostanie najprawdopodobniej również oddział internistyczny.