Kradli paliwo i… uzbierali spory zapas. Sprawa jest rozwojowa, ale Gruzini już są w areszcie

Początek całej akcji policjantów z Sierpca i Płońska rozpoczął się w nocy z 18 na 19 stycznia na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Do Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu wpłynęło zgłoszenie o kradzieży paliwa z jednej ze stacji paliw na kwotę ok 2 tys. złotych. To jednak nie był koniec.

– Po kilku minutach następna osoba zgłosiła kradzież paliwa z innej stacji z terenu Sierpca. Dyżurny policji natychmiast wysłał na miejsce policjantów, którzy szybko ustalili pojazd, jakim poruszali się sprawcy przestępstwa oraz w jakim kierunku odjechali – relacjonuje asp. Katarzyna Krukowska z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu.

Natychmiast przekazano komunikat do pobliskich jednostek o pojeździe i poruszających się nim dwóch obcokrajowców, podejrzewanych o kradzież. – Pojazd został zatrzymany na terenie powiatu płońskiego. Sprawcy byli wyraźnie zaskoczeni kontrolą drogową. W trakcie kontroli policjanci ujawnili kanistry oraz plastikowe zbiorniki z paliwem – tłumaczy policjantka.

Okazało się, że zatrzymani mężczyźni to obywatele Gruzji. Funkcjonariusze ustalili, że są oni odpowiedzialni za jeszcze dwie kradzieże paliwa, których dopuścili się w Rypinie i w Brodnicy. – Policja odzyskała skradzione paliwo, a sprawa ma charakter rozwojowy.

Sprawcy kradzieży już usłyszeli zarzuty. Sąd zastosował wobec podejrzanych dwumiesięczny areszt tymczasowy. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. Komenda Powiatowa Policji w Sierpcu.