31. Finał WOŚP. Orkiestra zagra w całym Płocku. Finał w Orlen Arenie, a tam… atrakcji nie zabraknie! [PROGRAM]

Przed nami 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 29 stycznia. Świetna wiadomość jest taka, że płocki finał odbędzie się w Orlen Arenie, czyli pod dachem, w cieple i w rodzinnej atmosferze. Przygotowano również bogaty program, który – jak rok do roku – przyciąga całe rodziny. Odbędą się koncerty, Orlen Arenę wypełnią stoiska, będzie też strefa zabaw dla dzieci oraz warsztaty i inne atrakcje. To jednak nie wszystko.

Mowa tu oczywiście tylko o głównej część imprezy, która w niedzielę odbędzie się w Orlen Arenie. Zanim jednak płocczanie i mieszkańcy powiatu, czy też turyści spotkają się na wydarzeniu w sportowym obiekcie przy Placu Celebry Papieskiej w Płocku, na chętnych, którzy chcą wesprzeć WOŚP, będzie czekało mnóstwo imprez, które będą odbywały się praktycznie w całym mieście. Aż 460 wolontariuszy wyruszy w różne części Płocka, aby zbierać fundusze dla fundacji Jurka Owsiaka. 

Już w piątek 27 stycznia (godz. 19:00) odbędzie się zbiórka do kwestarskich puszek podczas koncertu, na którym melomani posłuchają Płockiej Orkiestry Symfonicznej oraz Jose Terres i Havana Dreams. W sobotę, 28 stycznia w godz. 9:00-13:00 na Starym Rynku dzięki Oddziałowi Regionalnemu Polskiego Czerwonego Krzyża krwiodawcy będą mogli oddać krew. Również w sobotę w godz. 12:00-16:30, odbędą się 'wośpowe’ wydarzenia w płockich galeriach handlowych, czyli w Atrium Mosty, Mazovii i Wiśle. W programach znajdują się występy młodych artystów z Młodzieżowego Domu Kultury (Mazovia) i Spółdzielczego Domu Kultury (Mosty), kiermasz prac plastycznych, animacje dla dzieci, pokazy pierwszej pomocy i inne atrakcje.

W niedzielę – w dniu finału – w godz. 9:00-13:00 odbędzie się impreza… na targowisku przy ul. Rembielińskiego zainicjowana przez Rynex. Z kolei w godz. 9:30-11:00 pokażą swoje możliwości biegacze i spacerowicze z Nordic Walking w 7. biegu „Po serce na mecie”. Impreza sportowa odbędzie się wokół Orlen Areny. – Zawody są otwarte, mają charakter rekreacyjny i może wziąć w nich udział każdy kto zarejestruje się w biurze zawodów (czynnym w Orlen Arenie już od 8:00) i pobierze numer startowy – zachęcają organizatorzy.

29 stycznia w godz. od 14:00-20:30 odbędzie się Koncert finałowy WOŚP w Orlen Arenie. Na scenie wystąpią wokaliści z Młodzieżowego Domu Kultury im. Króla Maciusia I w Płocku oraz Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów. Uczestnicy posłuchają zespołów Klisze (POKiS) i Northern Park (MDK). Gwiazdami wieczoru będą natomiast Zaemsone i legendarna kapela Harlem. Oprócz muzyki w obiekcie staną stoiska zaprzyjaźnionych z płockim Sztabem WOŚP firm i instytucji takich jak: Akademia Mazowiecka, Miejski Ogród Zoologiczny, Biblioteka Pedagogiczna, Książnica Płocka, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Aeroklub Ziemi Mazowieckiej, Strefa Klasyków oraz innych. W programie są także zabawy i animacje dla dzieci, warsztaty czy punkty konsultacyjne. O godz. 20:00 – tradycyjnie – kumulacja wielkiego finału, czyli Światełko do nieba w formie pokazu laserowego, które poprzedzi licytacja tortu, dla wolontariuszy i uczestników imprezy w Orlen Arenie.

Organizatorem 31. Finału WOŚP w Płocku jest Urząd Miasta Płocka, Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów. Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Podczas 31. Finału WOŚP będą zbierane fundusze na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy. Myśl przewodnia tegorocznego finału: – „Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich – małych i dużych”.

Przypomnijmy, że cały czas na Allegro trwają licytacje zorganizowane przez płocki Sztab WOŚP. Do wylicytowania są między innymi: Dzień Prezesa, czyli dzisiaj rządzę w ZOO, koszulka z autografem Szymona Marciniaka, zaproszenie od prezydenta Płocka na mecz do loży VIP, weekend w Green Hotel, koszulka z autografami piłkarzy Wisły Płock, rola w Szopce Noworocznej 2023, Lew Honorek – maskotka płockiej Straży Miejskiej czy kolacja z włodarzem miasta oraz wiele, wiele innych przedmiotów.

PROGRAM – Orlen Arena – niedziela 29 stycznia

14:00 | START | scena główna – Orlen Arena
14:00 – występy grup amatorskich POKiS i MDK
16:00 – koncert płockich zespołów Klisze, i Northern Park
17:00 – Koncert Zeamsone
18:00 – Koncert Harlem
19:20 – Przygotowanie do finału. Goście i licytacja tortów
20:00 – ŚWIATEŁKO DO NIEBA – hymn WOŚP i pokaz laserowy
20:30 – zakończenie imprezy.

Fot. MDK Płock.