Kolejny laur młodego skrzypka

Wiktor Mieczykowski sięgnął, wraz z Wojciechem Niedziółką z Warszawy, po Grand Prix XI Festiwalu Zespołów Kameralnych. Konkurs odbył się w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Wiktor Mieczykowski, uczeń klasy skrzypiec Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Płocku wystąpił w duecie z warszawianinem Wojciechem Niedziółką, uczęszczającym w swoim mieście do Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4. W jury zasiedli profesorowie wyższych szkół muzycznych, którym przewodniczył profesor Andrzej Zieliński. Wiktor i Wojciech przygotowywali się do swojego występu pod czujnym okiem prof. Anny Rzymyszkiewicz. Sierpecki konkurs organizowany jest przez tamtejszą Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Sierpcu.

Wiktor Mieczykowski, miło młodego wieku, może pochwalić się wieloma nagrodami w prestiżowych konkursach w kraju i za granicą. Występował jako solista w koncercie ,,Płockie Talenty”, w którym towarzyszyła mu Płocka Orkiestra Symfoniczna. Studiuje w Young Talent Class Maastricht Akademy of Music w Holandii. Jest członkiem Lusławickiej Orkiestry Talentów. Już 12 listopada wystąpi wraz z nią w nowej sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.