Klasyczne cudeńka zjadą się do Płocka. Powraca… Mercedesem po Wiśle Classic Days

Po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią oraz wybuchem wojny w Ukrainie powraca do Płocka jedna z najbardziej lubianych przez fanów motoryzacji, i nie tylko, widowiskowych imprez. W tym roku miłośnicy i posiadacze klasycznych oraz zabytkowych Mercedesów znów spotkają się w Płocku. Będzie to 17. odsłona Mercedesem po Wiśle Classic Days.

Zlot Mercedesów odbędzie się w ostatni weekend maja. Mercedesem po Wiśle Classic Days to impreza organizowana przez Macieja Kulasa od wielu lat. Mimo to organizator wciąż zaskakuje i za każdym razem dokłada inne, coraz atrakcyjniejsze elementy scenariusza. To co pozostaje niezmienne, to Płock – miasto, w którym odbywa się ogólnopolska impreza.

W tym roku uczestnicy, którzy zechcą przyjechać do Płocka już w piątek (26 maja), będą mogli wziąć udział w wieczornym rejsie statkiem wycieczkowym po Wiśle. – Gorąco polecamy ten nieobowiązkowy punkt programu. Poza tym sama nazwa imprezy do czegoś zobowiązuje – mówi z uśmiechem Maciej Kulas, komandor zlotu.

Na sobotę, 27 maja, na Starym Rynku zaplanowano statyczną prezentację Mercedesów, którymi ich właściciele przyjadą na zlot. Zdaniem Macieja Kulasa zabytkowy ratusz miejski i odrestaurowane kamienice będą stanowić idealne tło dla klasycznej motoryzacji. Tam też odbędzie się oficjalne otwarcie imprezy. Dla wielu fanów motoryzacji dodatkową atrakcją będzie pokaz najnowszych modeli Mercedes-Benz. – Wśród nich będą też pojazdy o napędzie elektrycznym, o których opowie gościom i uczestnikom ekspert z Oxford University – zachęca komandor zlotu. W niedzielę, 28 maja, w godzinach porannych odbędzie się widowiskowy przejazd zabytkowych pojazdów ulicami Płocka.

Organizatorem imprezy jest Maciej Kulas. Gospodarzem – Miasto Płock. Honorowym Patronatem wydarzenia jest Prezydenta Miasta Płocka Andrzej Nowakowski.

Fot. Dziennik Płocki.