Sponsorem nowo wybudowanego płockiego stadionu będzie PKN Orlen. Prezydent miasta: negocjacje nie były łatwe [FOTO]

Chociaż umowa nie została jeszcze podpisana, to już dziś ogłoszono, że sponsorem tytularnym nowo wybudowanego płockiego stadionu będzie PKN Orlen. Na obiekcie zawiśnie nazwa Orlen – Stadion, gdzie znajdzie się również logo koncernu. Prawie identycznie zatem, jak w przypadku Orlen Areny. Kwota jaką multienergetyczna spółka wyłoży na utrzymanie stadionu to 1 mln 750 tys. zł na rok. Umowa będzie obowiązywała do 2027 roku.

– PKN Orlen jest naszym parterem sportowym już od wielu lat – wspiera zarówno piłkarzy ręcznych, jak i nożnych. Czasami spieramy się co do wysokości tego wsparcia, ale mamy świadomość tego, że chcemy razem budować markę płockiego sportu – mówił prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski podczas przedstawienia sponsora tytularnego na stadionie Wisły Płock im. Kazimierza Górskiego.

– Cieszę się, że po wielu miesiącach, naprawdę niełatwych negocjacji, spotykamy się dzisiaj w obiekcie, który finiszuje z realizacją i możemy całej społeczności naszego miasta i całego regionu powiedzieć, że doszliśmy do porozumienia i wkrótce podpiszemy umowę – podkreślił prezydent Płocka. 

– To jest duża sprawa dla koncernu – przyznał obecny na konferencji Piotr Sabat, członek zarządu PKN Orlen ds. Rozwoju. – Cieszymy się, że te ciężkie negocjacje prowadzone w duchu wzajemnej przyjaźni i szacunku zostały zakończone. Z dumą możemy powiedzieć iż ten piękny, płocki stadion będzie nosił nazwę Orlen – Stadion – zaznaczył.

Umowa między Miastem a PKN Orlen dotycząca sponsoringu stadionu – jak wynika z dzisiejszej zapowiedzi – zostanie wkrótce podpisana. Przy okazji przedłużono także umowę dotyczącą Orlen Areny. Umowy będą obowiązywały do 2027 roku. O jakich kwotach jest mowa? W przypadku obiektu, który od kilkunastu lat spełnia rolę hali sportowej i stanowi siedzibę SPR Wisły Płock, czyli Orlen Areny jest to 1 mln zł, a w przypadku stadionu to 1 mln 750 tys. zł. Zarządcą stadionu, tak jak hali, będzie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Prezydent Nowakowski przyznał, że rozmowy odnośnie sponsoringu były prowadzone z trzema firmami. A co zdecydowało o wyborze Orlenu? – Kwota i liczba lat na jaką została zawarta umowa – odpowiedział bez zastanowienia włodarz Płocka.

Nowy stadion Wisły Płock im. Kazimierza Górskiego w Płocku przy ul. Łukasiewicza 34 powstaje w formule „zaprojektuj i wybuduj”. 29 listopada 2019 prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podpisał umowę z wykonawcą. Nowy obiekt powstaje na miejscu starego. Prace rozpoczęto po sezonie piłkarskim 2019/2020 od rozbiórki starego stadionu. Pozostała jedynie trybuna główna, murawa i oświetlenie – dzięki temu, pomimo budowy, na stadionie cały czas odbywały się mecze. Prace przy budowie zaplanowane były na trzy lata. Obiekt będzie miał pojemność dla 15 tys. widzów. Koszt inwestycji to prawie 170 mln zł.

Fot. UMP.