Istny grad bramek w płockiej Orlen Arenie. Nafciarze pewnie pokonali rywali

W meczu 18. serii ORLEN Superligi płocczanie podejmowali we własnej hali Agred Rebud KPR Ostrovię Ostrów Wielkopolski. W sobotę, 3 lutego, Nafciarze pewnie pokonali rywali – 39-21, dzięki czemu umocnili się na pozycji lidera w krajowych rozgrywkach.

I połowa

Wynik spotkania 18. serii ORLEN Superligi otworzyli goście wcześniej wykluczając z gry Mirsada Terzicia. Zdobywcą pierwszej bramki dla Nafciarzy w kolejnej akcji był Gergo Fazekas. Następnie celny rzut z koła oddał Krzysztof Misiejuk, na co szybko i skutecznie odpowiedział trafieniem Tomas Piroch. Wkrótce po tym sędziowie wskazali na 7. metr skąd gola zdobył Patryk Marciniak. Chwilę później na listę strzelców w szeregach płocczan wpisał się Marcel Sroczyk, a po błędzie ostrowian w ataku punktował także Tomas Piroch. W następnej akcji skuteczną interwencję w bramce zanotował Marcel Jastrzębski, po czym to samo uczynił także Mikołaj Krekora. Po błędzie gości w ofensywie celny rzut oddał Tin Lucin, a prowadzenie do 3-trafień dla Niebiesko-biało-niebieskich powiększył Dawid Dawydzik wykluczając przy tym z gry Łukasza Gieraka.

W 11. minucie meczu swoją szansę w ataku skutecznie wykorzystał Niko Mindegia, a po tym dystans do przyjezdnych po rzucie na pustą bramkę zwiększył Tin Lucin. Chwilę później sędziowie podyktowali rzut karny, który wyegzekwował Kamil Adamski przełamując niemoc strzelecką ostrowian. Następnie z 7. metra bramkarza gości pokonał także Tin Lucin, a po stracie przyjezdnych trafiał po raz drugi z rzędu. Po 15 minutach gry o czas poprosił trener Agred Rebud KPR Ostrovii Ostrowa Wielkopolskiego – Kim Rasmussen. Po wznowieniu podopieczni duńskiego szkoleniowca nie zakończyli pozytywnie ataku, co skrzętnie w kontrze wykorzystał później Gonzalo Perez. W kolejnej akcji gola zdobywał Artur Klopsteg, a wkrótce po tym na ławkę kar odesłany został Daniel Reznicky. Następnie piłkę w pustej bramce grających w osłabieniu ostrowian umieścił Gergo Fazekas, na co szybko odpowiedział celnym rzutem Kamil Adamski. Na niecałe 10 minut przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Michał Daszek.

W 21. minucie meczu trafienie dla gości dołożył Daniel Reznicky, po czym bramkę dla płocczan zdobył ze skrzydła Przemysław Krajewski. Po interwencji Marcela Jastrzębskiego dystans do rywali do 8 bramek powiększył Dmitrii Zhintnikov, a po przechwycie z kontry swoją szansę wykorzystał Gonzalo Perez. W kolejnej akcji ostrowianie ponownie nie znaleźli drogi do płockiej bramki, natomiast dla Wiślaków gola z koła zdobywał Abel Serdio. Po nieudanym ataku przyjezdnych hiszpański obrotowy w szeregach Nafciarzy wpisał się ponownie na listę strzelców, a chwilę później trafieniem wtórował mu ze skrzydła Przemysław Krajewski. Następnie po stracie ostrowian bramkę z kontry dla Niebiesko-biało-niebieskich zdobywał Gonzalo Perez, po czym trwającą 7 minut niemoc strzelecką z rzutu karnego przełamał Patryk Marciniak. Na niecałą minutę przed końcem pierwszej części rywalizacji karę 2 minut otrzymał Krzysztof Łyżwa, a o czas poprosił trener gospodarzy Xavi Sabate. Po wznowieniu celny rzut oddał jeszcze Przemysław Krajewski, dzięki czemu płocczanie udali się do szatni z 13-bramkową zaliczką – 21:8.

II połowa

Jako pierwsi w drugiej połowie bramkę zdobywali goście, na co szybko i celnie odpowiedzieli gospodarze. Następnie dla ostrowian trafiał Daniel Reznicky, a wkrótce po tym rzut karny skutecznie wyegzekwował Przemysław Krajewski. Chwilę później po raz drugi z rzędu bramkę zdobywał Daniel Reznicky. Następnie dla płocczan punktował Lovro Mihić, po czym 12. gola dla gości dołożył Bartłomiej Tomczak. W kolejnej akcji w szeregach Nafciarzy ponownie na listę strzelców wpisał się Przemysław Krajewski, a po stracie przyjezdnych piłkę w ich bramce umieścił Lovro Mihić. Wkrótce po tym punktował Kamil Adamski, na co szybko i skutecznie odpowiedział Lovro Mihić wykluczając przy tym z gry Krzysztofa Misiejuka. Po interwencji Mirko Alilovicia prowadzenie płocczan powiększył Dmitrii Zhitnikov, po czym z koła trafiał Bartłomiej Tomczak.

W 41. minucie spotkania dla Nafciarzy gole zdobywali kolejno Tin Lucin oraz Lovro Mihić, a po nieudanym ataku ostrowian ponownie celny rzut oddał Tin Lucin, który następnie odesłany został na ławkę kar przez arbitrów meczu. Mimo gry w osłabieniu gospodarze przełamali szyki obronne gości trafiając do bramki rywala, na co chwilę później celnym rzutem odpowiedział Krzysztof Misiejuk. Na kwadrans przed końcem pojedynku o czas poprosił szkoleniowiec ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Po wznowieniu płocczanie nie zakończyli pozytywnie ataku pozycyjnego, a wkrótce po tym wykluczony z gry został Abel Serdio. Chwilę później trafienie dla miejscowych dołożył Gergo Fazekas, a bramkę zdobywał Krzysztof Misiejuk. Po faulu w ataku gospodarzy na listę strzelców w szeregach ostrowian wpisał się Łukasz Gierak. W 50. minucie meczu karę dwóch minut otrzymał Artur Klopsteg, a Nafciarze mimo gry w przewadze nie zakończyli pozytywnie ataku.

Na 10 minut przed końcem spotkania o czas poprosił trener gości – Kim Rasmussen. Po wznowieniu jego podopieczni stracili piłkę, co skrzętnie wykorzystał za chwilę Lovro Mihić trafiając ze skrzydła. Następnie padła 18. bramka dla przyjezdnych, której autorem był Kamil Adamski. W kolejnej akcji płocczanie wywalczyli rzut karny, który wykorzystał Przemysław Krajewski. Wkrótce po tym Mirko Alilovicia pokonał Artur Klopsteg, a po błędzie Nafciarzy w ataku celny rzut oddał także Krzysztof Łyżwa. Chwilę później po obronie Mirko Alilovicia z koła nie mylił się Dawid Dawydzik, a po tym gola dołożył także Lovro Mihić. Następnie dla Niebiesko-biało-niebieskich trafiał Tomas Piroch, na co szybko i skutecznie odpowiedział Daniel Reznicky wykluczając przy tym Leona Susnje. Ostatecznie mecz 18. serii ORLEN Superligi zakończył się wygraną płocczan – 39:21.

ORLEN Wisła Płock (21:8) 39:21 Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski

ORLEN Wisła Płock: Alilović, Jastrzębski – Daszek 2, Lucin 6, Piroch 3, Sroczyk 1, Serdio 2, Susnja, Fazekas 3, Krajewski 6, Mihić 8, Perez, 3, Terzić, Dawydzik 2, Mindegia 1, Zhitnikov 2.

Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski: Krekora, Zimny – Reznicky 4, Adamski 4, Klopsteg 3, Tomczak 3, Misiejuk 3, Marciniak 2, Łyżwa 1, Gierak 1, Rybarczyk, Gajek, Szpera, Urbaniak.

ORLEN Wisła Płock (8 min kar) : Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski (12 min kar)

Źródło: SPR Wisła Płock