Laboratorium mobilne dla Straży Miejskiej i wóz strażacki dla OSP Trzepowo. Płock otrzymał dofinansowanie

– Pozyskaliśmy ponad 1,9 miliona zł dofinansowania z funduszy unijnych na realizację dwóch projektów zwiększających bezpieczeństwo mieszkańców – poinformował w mediach społecznościowych prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski. Za te pieniądze uda się miastu zrealizować dwa ważne projekty. 

– Dołożymy 400 tys. zł z budżetu miasta i kupimy wysokospecjalistyczny samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Płock-Trzepowo oraz mobilne laboratorium na pojeździe elektrycznym wraz z wyposażeniem dla Straży Miejskiej – podkreśla prezydent. Obydwa projekty będą zrealizowane w tym roku. 

– Laboratorium mobilne będzie służyło do badania jakości powietrza na płockich osiedlach i m.in. ułatwi kontrole, sprawdzi czy ktoś nie spala śmieci czy odpadów, które mogą być toksyczne – wyjaśnia prezydent Płocka. Dodaje, że w ramach projektów przeprowadzone zostaną też akcje edukacyjne o zmianach klimatu i ochronie zasobów wodnych oraz na temat gospodarki niskoemisyjnej oraz szkodliwości zanieczyszczeń powietrza. Z kolei strażacy będą wykorzystywać pojazd w akcjach ratowniczych związanych z bezpieczeństwem mieszkańców.

Kilka dni temu umowy o dofinansowania prezydent Andrzej Nowakowski podpisał z marszałkiem województwa mazowieckiego, Adamem Struzikiem.

Fot. UMWM.