Efekty prac na ul. Chopina w Płocku mogą zaskoczyć. ‘Widać już zarys nowej drogi’ [FOTO]

– Widać już zarys nowej drogi na ul. Chopina. Roboty trwają na wysokości dworca. Tę ulicę modernizujemy etapami od 2016 roku, rozdzielając kanalizację, budując nową jezdnię, chodniki, drogę rowerową i oświetlenie… – napisał w mediach społecznościowych prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski o postępach prac na ulicy Chopina.

Pierwszy odcinek, leżący między ul. Bielską, a ul. Obrońców Płocka wyremontowano w 2016 roku. Modernizacja była kompleksowa. W pierwszej kolejności pobudowano kanalizację, potem jezdnię, chodniki i drogę rowerową. Podobny zakres prac miała przebudowa ul. Chopina w drugim etapie, na odcinku od ul. Otolińskiej do Lachmana. Taki sam zakres prac przewidziano w trzecim etapie, który właśnie trwa.

Co najważniejsze, po zakończeniu prac zajdą w tym miejscu ogromne zmiany w organizacji ruchu. Największa z nich zakłada, że rozdzielająca dziś jezdnie ul. Chopina centralna wyspa zieleni zostanie powiększona i stanie się rondem.

Inwestycję prowadzi Miejski Zarząd Dróg. Przebudowa rozpoczęła się w listopadzie 2023 r., wykonawca ma 12 miesięcy na zrealizowanie całego przedsięwzięcia. Koszt modernizacji III etapu robót na ul. Chopina to prawie 7,7 mln zł.

Fot. UMP.