Dwie ulice przy Sądzie Rejonowym w Płocku do przebudowy. Początek prac już niebawem

O ile nowy budynek Sądu Rejonowego w Płocku jest okazały i robi wrażenie, o tyle ulice dojazdowe do jego siedziby są, delikatnie rzecz ujmując, w bardzo złym stanie. Wkrótce to się zmieni. – Jeszcze w tym roku rozpocznie się remont ul. 8 Pułku Artylerii Lekkiej i łączącej się z nią ul. Maneżowej – zapowiada płocki ratusz.

– Obydwie ulice zostaną w zasadzie zbudowane od podstaw – powstanie tu kanalizacja deszczowa, nowa nawierzchnia, chodnik i nowoczesne, energooszczędne oświetlenie – wyjaśnia Hubert Woźniak z biura prasowego ratusza.

W przypadku ul. 8 Pułku Artylerii Lekkiej do zmodernizowania jest 200 metrów drogi, a w przypadku ul. Maneżowej – o sto metrów więcej. W planie finansowym miasta na obie ulice zostało zarezerwowane 5 mln zł.

– W tym roku planujemy wydać 2 mln zł, w przyszłym 3 mln zł. Na przełomie czerwca i lipca chcemy ogłosić przetarg na wybór wykonawcy. Planujemy, że roboty skończą się w przyszłym roku – wyjaśnia Artur Zieliński, zastępca prezydenta Płocka ds. rozwoju i inwestycji.

Źródło: Informator Społeczny MiastO! Żyje.