Dramatyczne chwile w życiu szczeniaka. 6 i 9 latek rzucali psiakiem o ziemię jak piłką

Dramat kilkutygodniowego szczeniaka we wsi Orszymowo pod Płockiem. Dwóch chłopców w wieku 6 i 9 lat podrzucało psem jak piłką do gry. Zwierzę kilkakrotnie upadało na ziemię i do kałuży z wodą. Wszystkie te drastyczne zachowania są na filmie jaki udało się nam zdobyć. Pies, nad którym się znęcano na szczęście przeżył i został odebrany przez „Pogotowie dla Zwierząt” i przewieziony do kliniki weterynaryjnej w Warszawie. Tam zajmują się nim lekarze – informuje Pogotowie dla Zwierząt w poście na Facebooku.

Interwencja miała miejsce w minioną środę (26 sierpnia) w godzinach popołudniowych. – Odebraliśmy interwencyjnie psa, nad którym znęcał się 6-letni chłopiec ze wsi Orszymowo, gm. Mała Wieś. Osoba ta rzucała kilkutygodniowym szczeniakiem co uwidocznione jest na filmie jaki posiadamy. Wraz z nim nad szczeniakiem znęcał się także 9-latek mieszkający w tej samej wsi. Wszystkie dane tych osób, ich fotografie złożyliśmy wraz z zawiadomieniem w Komendzie Policji w Płocku – relacjonuje organizacja.

Obrońcy zwierząt podkreślają, że po ustaleniu sprawców poczynili próby ustalenia, gdzie jest pies, którym rzucano o ziemię. Pieska odnaleziono w Bodzanowie. Stamtąd też zwierzęta zabrano. – Zabraliśmy nie tylko tego szczeniaka, ale także jego rodzeństwo i matkę, która była chora – czytamy w poście.

Wolontariusze informują również, że jako „Pogotowie dla Zwierząt” w sprawie karnej przeciwko 6- i 9-latkowi wykonują prawa pokrzywdzonego. – Wszystkich, którzy mogą dać zwierzętom z interwencji dom – prosimy pisać na adres adopcja@pogotowiedlazwierzat.pl. – apelują wolontariusze. 

https://www.facebook.com/pogotowiedlazwierzat/videos/960190661074377/

Fot. Zrzuty ekranu z filmiku – Facebook “Pogotowie dla zwierząt”.