Cztery nowe autobusy zasilą tabor KM w Płocku

Cztery nowe autobusy zasilą tabor Komunikacji Miejskiej w Płocku. W miniony poniedziałek prezydent Andrzej Nowakowski podpisał w tej sprawie umowę z Adamem Milewskim, dyrektorem sprzedaży z Solaris Bus & Coach.

Solaris dostarczy do Płocka dwa pojazdy o standardowej długości 12 metrów. Kolejne dwa będą przegubowcami o długości 18 metrów. Pojazdy będą w pełni niskopodłogowe, klimatyzowane, z dedykowaną dla naszego miasta tapicerką na siedzeniach dla pasażerów: będą miały logo Płocka i kolor zbliżony do koloru loga. Wszystkie zostaną wyposażone w „bramki” do liczenia pasażerów.

Nowością – podobnie jak w czterech autobusach hybrydowych – na dostawę których umowę podpisano w lipcu – będzie system informacji pasażerskiej, oparty o wyświetlacze w kolorze białym (te pokazujące na zewnątrz numer linii i kierunek), które są bardziej czytelne, szczególnie dla osób słabiej widzących. Pojazdy zostaną wyposażone w wewnętrzny wyświetlacz LCD pokazujący przebieg całej trasy (z każdym przystankiem) oraz zaznaczeniem, które już przystanki autobus minął, a które jeszcze zostały do przejechania.

Cały kontrakt warty jest 6,33 mln zł, co daje kwotę 1,35 mln za jeden autobus 12-metrowy oraz 1,82 mln zł za przegubowy.

Zakup realizowany jest w ramach projektu „Rozwój zrównoważonej mobilności miejskiej na terenie Miasta Płocka – etap II” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego działań związanych z rozwojem gospodarki niskoemisyjnej mazowieckiego RPO.