Spowodował kolizję, kradł paliwo i był… poszukiwany. Nie pomogła mu ucieczka przed policją

Wczoraj w godzinach wieczornych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego otrzymali informację, że w rejonie stacji paliw przy ul. Chemików w Płocku, przebywa sprawca kradzieży paliwa. Funkcjonariusze jadąc ul. Łukasiewicza, zauważyli  jadący z przeciwka VW Passat, który na ich widok wyraźnie przyspieszył – informuje Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Policjanci w bezpośrednim pościgu za uciekającym pojazdem przy ul Długiej zatrzymali kierującego. Okazał się nim mężczyzna, 33-latek, z Płocka, który jest podejrzewany o liczne kradzieże paliwa na terenie Płocka.

Policjantka dodaje, że to nie jedyne jego przewinienia, które zatrzymany ma na swoim koncie. – Mężczyzna wczoraj w godzinach popołudniowych przy ul. Armii Krajowej w Płocku popełnił szereg rażących wykroczeń drogowych. Począwszy od uderzenia w wyprzedzany przez siebie inny pojazd, a następnie uciekając z miejsca zdarzenia, rażąco nie stosował się do znaków drogowych oraz sygnalizacji świetlnej – tłumaczy Kowalska. – Na domiar złego nasz bohater okazał się osobą poszukiwaną jako zaginiona.

Teraz mężczyzna przebywa w policyjnym areszcie. Za popełnione wykroczenia drogowe funkcjonariusze zatrzymali płocczaninowi prawo jazdy, grozi mu kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Z kolei za kradzieże paliwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.