‘Starym’ płockim mostem można już jeździć. Po remoncie oddano go do użytku

Zakończył się remont Mostu Legionów Piłsudskiego. Wynik tej strategicznej dla mieszkańców miasta inwestycji zaprezentowali dziennikarzom: prezydent Andrzej Nowakowski, dyrektor MZD, inspektorzy nadzoru oraz szefowie firm realizujących remont przeprawy.

Most o godz. 15 został udostępniony dla ruchu pojazdów i pieszych. Jego remont trwał 3 miesiące. Zakończył się 30 września i kosztował ponad 8.5 mln zł, w tym dofinansowanie ze środków pochodzących z rezerwy subwencji ogólnej wyniosło 4,48 mln zł.

– Stal wymaga konserwacji. Dlatego na początku lata 2019 r. zaczęła się renowacja konstrukcji. Prace polegały na: oczyszczeniu podpór, renowacji łożysk, na których most stoi, wymianie dylatacji – łącznie ośmiu sztuk, a także wymianie barierek, nawierzchni asfaltowej wraz z izolacją i odnowieniu balustrad, a także wymianie elementów wyposażenia mostu – uszkodzonych barier, wpustów, krawężników) – wymieniał prezydent Płocka.

W związku z zakończeniem remontu mostu od wtorku 1 października 2019 r. (od pierwszych kursów porannych) autobusy linii 2, 7, 13, 140, 160 i N2 kursować będą stałymi trasami przez przystanek “ZOO” i “stary” most według rozkładów jazdy obowiązujących przed zamknięciem mostu. Nowe rozkłady jazdy są zamieszczane na przystankach. Od 1 października nie będą już wykonywane kursy linii x7 i x13.

Z powodu zamknięcia dla ruchu al. Kilińskiego na odcinku od ul. Kolegialnej do ul. Sienkiewicza autobusy jadące z Radziwia w kierunku centrum między przystankami “ZOO” a “Misjonarska” wciąż kursować będą objazdem po trasie: Kilińskiego – Wyszogrodzka – 4. Pułku Strzelców Konnych – Sienkiewicza z zatrzymaniem na przystanku Ogródek jordanowski 01 (przy komendzie policji). W drodze z centrum w kierunku Radziwia przejazd ulicą Kolegialną i al. Kilińskiego będzie odbywać się bez objazdu.

Źródło i fot: UMP.