Coraz ciekawsze akcje kampanijne. Tym razem Piotr Zgorzelski zaprosił do… zielonego food trucka [FOTO]

Kampanie wyborcze w Polsce zmieniają się z kolejnymi ich edycjami. Od kilku kadencji politycy stawiają na bezpośredni kontakt z wyborcami. Kandydaci organizują różnego rodzaju wydarzenia, które sprawiają, że mieszkańcy chętnie korzystają z zaproszeń na spotkania. Bardzo ciekawą akcję kampanijną przygotował sztab wicemarszałka Sejmu Piotra Zgorzelskiego.

Chodzi o GreenTruck’a, który we wtorek, 26 września, zaparkował na Targowisku Miejskim przy ul. Rembielińskiego w Płocku. – Miejsce dobrze mi znane od lat. Jeszcze wydawać by się mogło tak niedawno przyjeżdżałem tu na zakupy z moimi wówczas maleńkimi córkami, a i dziś zdarza mi się odwiedzać to miejsce w wolne soboty, by kupić świeże warzywa – mówi Piotr Zgorzelski o doskonale znanym, płocczanom oraz mieszkańcom powiatu płockiego, miejscu.

Tym razem jednak na targowisku polityk był w zupełnie innej roli. Wicemarszałek Sejmu oraz osoby, które go wspierają, zachęcały do rozmów o Polsce, o najbliższych wyborach czy o programie Trzeciej Drogi, z której list Piotr Zgorzelski startuje jako “jedynka” z okręgu płocko-ciechanowskiego.

Dla osób zainteresowanych, a trzeba przyznać, że tych nie brakowało, polityk miał przygotowany miód w słoiczkach. Przy GreenTruck’u można było skosztować ciasta, kiełbasek z grilla, kawy czy herbaty. Częstowano również jabłkami z rodzimych sadów. Oczywiście nie zabrakło ulotek, które można było zabrać do domu i zapoznać się bliżej z programem wyborczym Trzeciej Drogi, czyli koalicji dwóch partii Polskiego Stronnictwa Ludowego ora Polski 2050.

W miniony wtorek na płockim targowisku można było spotkać nie tylko Piotra Zgorzelskiego, ale także m.in. starostę płockiego Sylwestra Ziemkiewicza, wiceprezydenta Płocka, Piotra Dyśkiwiecza czy płocką radną Annę Derlukiewicz, która również znalazła się na listach wyborczych do Sejmu z listy Trzeciej Drogi. Nazwisko polityczki znajduje się na pozycji numer 11.

Wybory do Sejmu i Senatu RP odbędą się w niedzielę 15 października.

Fot. Sztab Piotra Zgorzelskiego.