Wkrótce znikną dziury z tych dwóch dróg. Mieszkańcy gminy Radzanowo mogą być zadowoleni

Na ponad 600 tys. zł opiewają umowy, które w miniony poniedziałek, 25 września, podpisał starosta płocki Sylwester Ziemkiewicz z wykonawcą inwestycji. W spotkaniu uczestniczył również wójt gminy Radzanowo, Piotr Jakubowski. Bowiem to właśnie w tej gminie wyremontowane będą dwa odcinki dróg, a mianowicie Białkowo – Rogozino i Dębniki – Chełstowo.

Wartość pierwszej inwestycji to ponad 339 tys. zł. Zakres prac obejmował będzie odtworzenie warstw konstrukcyjnych jezdni, wymianę przepustu pod koroną drogi, wykonanie warstwy wyrównawczej, przebrukowanie nawierzchni z kostki betonowej oraz uzupełnienie poboczy i zjazdów.

Z kolei na odcinku drogi Dębniki – Chełstowo wykonana zostanie warstwa wyrównawcza, przebrukowana nawierzchnia z kostki betonowej, a także uzupełnione pobocza i zjazdy mieszkanką z kruszywa. Wartość zadania w tym przypadku to niespełna 290 tys. zł.

– Cieszymy się, bo na kolejnych drogach poprawi się bezpieczeństwo, a lista dróg na terenie Powiatu Płockiego których jakość zdecydowanie się polepsza staje się coraz dłuższa – mówił starosta płocki Sylwester Ziemkiewicz.

Fot. Starostwo Powiatowe Płock.