Bój z Kolejarzem i pełen dostęp do futbolu

 

 

 

Pierwszoligowy pojedynek z Kolejarzem Stróże, który odbędzie się w sobotę 5 kwietnia o 17.00,  będzie dla Wisły okazją, aby przyłączyć się do  światowej kampanii „Tydzień Akcji Pełen Dostęp, Pełen Football”.

 

 

 

 

 

 

Udział w tym wydarzeniu daje Wiśle Płock możliwość  zaprezentowania tego, co klub do tej pory robił na rzecz kibiców niepełnosprawnych, dla innych klubów oraz dla lokalnej społeczności osób z dysfunkcjami ruchu. Tydzień Akcji „Pełen Dostęp, Pełen Football” jest organizowany przez Centrum Dostępu do Piłki Nożnej w Europie (CAFE). Jego podstawowym założeniem jest promowanie równego kibicowania dla wszystkich fanów piłki nożnej, na wszystkich poziomach gry. Od 5 do 13 kwietnia każdy klub będzie mógł zorganizować wydarzenie przygotowane specjalnie z myślą o kibicach niepełnosprawnych.
A sam mecz z Kolejarzem zapowiada się jako wyjątkowo interesujące widowisko. Chociaż przyjezdni mają pięć punktów mniej niż Wisła i w pierwszoligowej tabeli są cztery miejsca niżej od płockiej ekipy, wcale nie stoją na straconej pozycji. Wręcz przeciwnie. Płocczanie grali z Kolejarzem trzykrotnie. I zawsze zespół ze Stróży wygrywał 2:0. Rywale liczą podtrzymanie swojej passy, Wisła zrobi wszystko, aby ją w końcu przełamać.
W sobotę ekipa prowadzona przez trenera Marcina Kaczmarka zagra osłabiona brakiem pauzujących za kartki Jacka Góralskiego i Bartłomieja Sielewskiego. Nie wystąpią również leczący kontuzje Janusz Dziedzic, Dawid Abramowicz i Damian Dombrowski. Być może w kadrze gospodarzy znajdą się zgłoszeni w piątek do szerokiej kadry pierwszego zespołu wychowankowie, grający dotychczas w drużynie rezerw Kamil Nowicki i Michał Sadowski. W ekipie rywali nie zagrają Wojciech Trochim oraz Tomasz Chałas.