Mistrzowie Świata przyjadą do Płocka

Prowadzona przez trenera Michaela Bieglera reprezentacja Polski w piłce ręcznej spotka się w Orlen Arenie z ekipą Hiszpanii. Mecz zostanie rozegrany we wtorek, 10 czerwca.

 

 

 

Dodatkowego smaczku temu wydarzeniu dodaje fakt, że reprezentację Hiszpanii prowadzi obecnie Manolo Cadenas, szkoleniowiec, który na co dzień opiekuje się Wisłą Płock. Konfrontacja z aktualnymi Mistrzami Świata i brązowymi medalistami Mistrzostw Europy będzie miała wprawdzie charakter towarzyski, jednak dla biało-czerwonych jest niezwykle istotna. Nie tylko ze względu na prestiż (nie każdy ma możliwość grania przeciwko tak renomowanym rywalom). Przede wszystkim dlatego, że Hiszpanie będą dla ekipy trenera Michaela Bieglera ostatnimi rywalami przed dwumeczem z Niemcami, decydującym o awansie do Mistrzostw Świata, które w 2015 roku odbywać się będą w Katarze.
Pierwszy pojedynek Polska – Hiszpania odbędzie się w trójmiejskiej Ergo Arenie 4 czerwca. Na 7 czerwca w tej samej hali zaplanowany jest pierwszy mecz Polska-Niemcy. Zanim biało-czerwoni rozegrają w Magdeburgu spotkanie rewanżowe (14 czerwca), ponownie spotkają się z ekipą trenera Manolo Cadenasa. Tym razem w płockiej Orlen Arenie. Mecz zaplanowany został na wtorek, 10 czerwca.