Płockie szczypiornistki przed trudnym zadaniem

Obaj płoccy pierwszoligowcy w 18. kolejce sezonu 2013/2014 występować będą w roli gospodarzy. SMS zagra z Polonią Kępno, a Jutrzenka zmierzy się z UKS PCM Kościerzyna.

W sobotę o 16.30 SMS Płock w hali Politechniki Warszawskiej przy ulicy ulicy 7 czerwca 1991 roku podejmować będzie Polonię Kępno. W pierwszej rundzie w Kępnie górą były gospodynie, które wygrały 33:26 (17:9). Po 17 kolejkach obecnych rozgrywek Polonia zajmuje w tabeli pierwszej ligi wysokie, czwarte miejsce z dorobkiem 20 punktów. Składa się na niego dziesięć wygranych i siedem porażek. Co ciekawe, zespół z Kępna do tej pory nie zanotował żadnego remisu. SMS ma zaledwie 10 punktów za cztery wygrane, dwa remisy i dziesięć porażek. Daje to podopiecznym trenera Andrzeja Marszałka przedostatnie, jedenaste miejsce w tabeli.
Jeszcze trudniejsze zadanie czeka zawodniczki Jutrzenki Płock, które w niedzielę o 13.00 w hali SP 16 przy ulicy Piasta Kołodzieja zmierzą się z UKS PCM Kościerzyna. Zespół, który nie kryje swoich aspiracji, sięgających awansu do PGNiG Superligi, z dorobkiem zajmuje drugie miejsce w tabeli. Kościerzynianki przegrały tylko cztery mecze, wygrywając dwanaście. Podobnie jak Polonia Kępno, w tym sezonie nie uznają kompromisów i nie zanotowały żadnego remisu. W pierwszej rundzie UKS PCM Kościerzyna ograła Jutrzenkę 30:22 (14:10). Podopieczne trenerów Jarosława Stawickiego i Marka Przybyszewskiego zajmują obecnie ósme miejsce w tabeli. Sześć wygranych, jeden remis i dziesięć porażek dały płocczankom 13 punktów.