Auto Nostalgia z płockimi akcentami

Najbardziej prestiżowa impreza branżowa, na której spotykają się najlepsi fachowcy związani z zabytkową motoryzacją zorganizowana została już po raz czwarty. Nie brakowało na niej akcentów związanych z naszym miastem.

Maciej Kulas, komandor Zlotu Mercedesem po Wiśle został wyróżniony za nowatorski sposób promocji Płocka. – Organizowany przez Macieja zlot odbędzie się niebawem już po raz jedenasty. Tylko w przypadku Płocka organizatorzy imprezy tak mocno eksponują jej związki z miastem – powiedział nam Mirosław Bugajski, organizator Auto Nostalgii. – Postanowiliśmy wyróżnić Macieja za jego konsekwencję, mając nadzieję, że doczekamy się jeszcze wielu edycji organizowanego przez niego zlotu.
Komandor Zlotu Mercedesem po Wiśle nie ukrywa, że wyróżnienie na tak imprezie prestiżowej dla środowiska ludzi związanych z zabytkowymi pojazdami ma dla niego wielkie znaczenie. – Duma nas rozpiera, a wzruszenie ściska w gardle – mówił Maciej Kulas. – Bardzo dziękujemy za to zaszczytne wyróżnienie. Będziemy się starać jeszcze bardziej, aby kolejne zloty Mercedesem po Wiśle także promowały nasz ukochany Płock.
Targi Pojazdów Zabytkowych Auto Nostalgia odbywały się po raz czwarty. Ekspozycja zajęła dwie hale Centrum Wystawienniczo-konferencyjnego przy ulicy Marsa 56 C w Warszawie. Na największej w Polsce wystawie pojazdów zabytkowych podziwiać można było kilkaset aut.
Były wśród nich Mercedesy, Pagody (W113), Porsche, Grout – jedyny zachowany w Polsce samochód parowy, klasyki polskiej motoryzacji – Żuk, Polonezy i Polskie Fiaty (startujące w rajdzie Monte Carlo).
Wyróżnienie dla Zlotu Mercedesem po Wiśle nie było jedynym płockim akcentem Auto-Nostalgii. Nagrodę w kategorii Premiera Krajowa otrzymał Jarosław Śliwiński za replikę polskiego samochodu CWS. To auto, wyprodukowane głównie z myślą o wykorzystaniu go do celów wojskowych, stało się ulubionym pojazdem prezydenta Ignacego Mościckiego. A Jarosław Śliwiński będzie honorowym gościem Zlotu Mercedesem po Wiśle i zaprezentuje się w Alei Przyjaciół.