Aligatorzyca Marta kończy 94 lata. Zapowiada się huczna urodzinowa impreza. Wszyscy są zaproszeni…

Miejski Ogród Zoologiczny serdecznie zaprasza do wspólnego świętowania urodzin aligatorzycy Marty, która kończy 94 lata. W sobotę, 18 maja, o godz. 11:00 po raz kolejny uczestnicy imprezy odśpiewają seniorce 200 lat.

– Jak co roku będziemy hucznie obchodzić jubileusz naszej seniorki. Nie zabraknie opowieści i ciekawostek z życia Marty oraz atrakcji dla najmłodszych – animacji, warsztatów plastycznych, quizów i konkursów z nagrodami. Gwoździem programu będzie oczywiście pokazowe karmienie aligatorzycy i słynny już tort w kształcie krokodyla dla wszystkich gości – zachęca do udziału w imprezie płockie zoo. – Podczas pokazu terrarystycznego, będzie też można poznać bliżej sąsiadów Marty, czyli mieszkańców Herpetarium.

Aligatorzyca Marta wykluła się w 1930 r. w nieistniejącym już ogrodzie Reptile Jungle w Slidell w stanie Luizjana (USA). Do Płocka przybyła 19 sierpnia 1960 roku razem z samcem Pedro, który niestety nie przypadł jej do gustu i wyjechał do Wrocławia – tłumaczy Magdalena Kowalkowska z Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku.

Od tamtej pory Marta prowadzi życie singielki i spełnia się jako gwiazda naszego zoo, a nawet spróbowała swoich sił na srebrnym ekranie. Latem 1970 roku zagrała rolę krokodyla Hermana w filmie Andrzeja Kondratiuka „Hydrozagadka”, który kręcono nad Zalewem Zegrzyńskim. – Jest nie tylko ulubienicą płocczan oraz pracowników zoo, ale też najstarszym zwierzęciem w europejskich ogrodach zoologicznych – podkreśla Magdalena Kowalkowska.

Fot. Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku.