Płoccy studenci szykują się do Juwenaliów. Bogaty program imprezy: koncerty, mecz, impreza w akademiku, a także myto

Tegoroczne Juwenalia Płockie, wystartują we wtorek, 21 maja. Tradycyjnie koncerty odbędą się na terenach zielonych Politechniki Warszawskiej filii w Płocku przy ulicy Łukasiewicza 17. W piątek, 24 maja, będzie można spotkać wesołych, płockich żaków na płockich skrzyżowaniach, gdzie będą prosić o myto. Organizatorzy zapraszają mieszkańców do wspólnej zabawy!

Studenckie święto otworzy turniej piłki nożnej na stadionie Wisły Płock. W środę,22 maja, w centrum Płocka rozpocznie się gra terenowa o tematyce pirackiej. W tym roku płockich studentów – uczestników imprezy, która odbędzie w czwartek, 23 maja, na terenach zielonych przy ul. Łukasiewicza 17, rozruszają ze sceny tacy artyści jak.: Video, Zetha, Poparzeni Kawą Trzy oraz jeszcze dwóch artystów, których organizatorzy ogłoszą wkrótce.

Według wieloletniej tradycji, dzień po koncertach, czyli w piątek, 24 maja, na głównych płockich skrzyżowaniach kierowcy spotkają przebranych studentów, którzy będą pobierać myto. Zatem warto mieć przy sobie trochę gotówki, aby wesprzeć młodych ludzi w organizacji studenckiego święta.

Wydarzeniu będą towarzyszyć również tzw. „Akedmikonalia”, które odbędą się w Domu Studenta „Wcześniak”. Czym są “Akademikalia”? Otóż, jest to huczna impreza w akademickim klubie „Filip”, poprzedzona grami i licznymi konkurencjami m.in. grą w popularne „Flanki”. Oprócz zabawy, studenci będą mogli zaprezentować swoje umiejętności na scenie. Na imprezie zagrają zatem kapele studenckie, a w szczególności ostatnio prężnie rozwijający się zespół Kombinacje Alpejskie.

Organizacją Juwenaliów 2024 zajęła się Akademia Mazowiecka we współpracy z Politechniką Warszawskiej filii w Płocku i Wyższą Szkołą im. Pawła Włodkowica. Organizatorzy zapraszają na wydarzenie otwarte dla każdego i wspólną zabawę!

Autor: Hubert Pióro.
Fot. Archiwum Dziennik Płocki.