‘Bat’ na śmieciarzy. Fotopułapki wiszą już na drzewach [FOTO]

image_pdfimage_print

– Wszystkie fotopułapki zostały już zamontowane. Wykonały również już pierwsze zdjęcia testowe – informuje Jolanta Głowacka, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Płocku. – W obecnych miejscach fotopułapki popracują przez kilka najbliższych dni – dodaje.

Kilka dni temu pisaliśmy o zakupie fotopułpek dla płockich strażników miejskich. Przeczytacie o nich w artykule: Straż Miejska wzbogaciła się o fotopułapki. Zawisną na drzewach.

– Fotopułapki cechują się odpornością na warunki zewnętrzne, długim czasem pracy. Dlatego, urządzenia naszej jednostki będą pracować przez całą dobę. Mogą wykonywać również zdjęcia w nocy, kiedy wykryją ruch – tłumaczy Głowacka.

Fotopułapka to nic innego jak przenośna kamera. Jest to niewielkie i niepozorne urządzenie, które nagra filmy i zrobi zdjęcia, a następnie prześle na telefon komórkowy. Rzecznik prasowy wyjaśnia, że po otrzymaniu takiej wiadomości dyżurny Straży Miejskiej podejmie decyzję o interwencji. Fotopułapka reaguje na ruch i uruchamia się dopiero wtedy, kiedy ktoś znajdzie się w jej pobliżu, dlatego może działać przez dłuższy czas bez konieczności częstego ładowania. W Płocku fotopułapki wykorzystywane będą do monitorowania terenów, na którym powstają dzikie wysypiska śmieci.

Fot. Straż Miejska (materiały prasowe)