Straż Miejska wzbogaciła się o fotopułapki. Zawisną na drzewach [FOTO]

image_pdfimage_print

Wyrzucasz śmieci do lasu, czy w miejsca do tego celu niewyznaczone? Możesz spodziewać się mandatu. Straż Miejska wyposażona została bowiem w fotopułapki, które w najbliższych dniach zawisną ukryte na drzewach. – Kamery dla strażników zakupił Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Płocka – informuje Jolanta Głowacka, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Płocku.

Gdzie zostaną zamontowane fotopułaki? W miejscach, gdzie najczęściej – z obserwacji strażników miejskich – dochodzi do powstawania dzikich wysypisk. – Urządzenia będą pracowały przez całą dobę. Mogą wykonywać również zdjęcia w nocy, kiedy wykryją ruch. Podobnym urządzeniem dysponują również strażnicy leśni – tłumaczy Głowacka.

Wyjaśnia, że niewielkie i niepozorne urządzenie nagra filmy i zrobi zdjęcia, które następnie prześle na telefon komórkowy. Po otrzymaniu takiej wiadomości dyżurny Straży Miejskiej podejmie decyzję o interwencji. Fotopułapka reaguje na ruch i uruchamia się dopiero wtedy, kiedy ktoś znajdzie się w jej pobliżu, dlatego może działać przez dłuższy czas bez konieczności jej częstego ładowania. W Płocku fotopułapki wykorzystywane będą do monitorowania terenów, na którym powstają dzikie wysypiska śmieci. – Za podrzucanie śmieci, odpadów grozi kara do 500 zł – podkreśla rzecznik Straży Miejskiej.

Fot. Materiały prasowe Straż Miejska Płock.