Będzie się działo! Mnóstwo atrakcji i imprez na finał WOŚP

image_pdfimage_print

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę. W Płocku zabawa i zbiórka rozpocznie się dwa dni wcześniej. O szczegółach organizatorzy, czyli Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, poinformowali podczas konferencji prasowej.

Wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy będzie można w Płocku już w piątek, 11 stycznia, podczas Gali Karnawałowej Płockiej Orkiestry Symfonicznej. W sali koncertowej stanie stacjonarna skarbona, do której będzie można wrzucać datki. Po raz pierwszy w historii WOŚP-u dostępny będzie także terminal do płatności kartą.

Skarbony stacjonarne staną także dzień później, w sobotę, w płockich galeriach handlowych. Tego dnia od godziny 12 do 18 w Mazovii, Wiśle i Mostach na odwiedzających czekać będzie mnóstwo atrakcji. Będą m.in. koncerty, pokazy, kiermasze. A przy skarbonach spotkać będzie można znanych płocczan, którzy będą zachęcać do wrzucania datków na rzecz WOŚP. W galeriach handlowych także będzie można przekazać datki za pośrednictwem terminali płatniczych.

Finał tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaplanowany jest na najbliższą niedzielę. Tego dnia na terenie Płocka kwestować będzie 460 wolontariuszy z puszkami, a w różnych częściach miasta odbywać się będą wydarzenia towarzyszące.

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna zaprasza np. na zwiedzanie Małachowianki z przewodnikiem. Zbiórka o godz. 14 przy głównym wejściu do szkoły od strony ulicy Teatralnej. Wstęp jest bezpłatny, ale organizatorzy liczą, że zwiedzający wesprą WOŚP, wrzucając datki do orkiestrowej puszki. W samo południe z ratuszowej wieży popłynie hejnał w nietypowym wykonaniu – zagra go hejnalista Hubert Chiczewski, ale tym razem wspólnie z czwórką swoich uczniów.

O tej samej godzinie w Zalewie Sobótka kąpiel rozpoczną płockie Morsy, a spod Orlen Areny wyruszy Psi Orszak WOŚP. Miłośnicy czworonogów przejdą ulicami naszego miasta, zbierając datki do orkiestrowych puszek.

Przed południem wokół Orlen Areny odbędzie się bieg oraz marsz nordic walking „Po serce na mecie”, a w godz. 10-14 przed Orlen Areną stanie ambulans do poboru krwi. Do udziału w akcji krwiodawstwa zaprasza płocki oddział PCK. Krew może oddać osoba zdrowa. Dzień wcześniej przed oddaniem krwi należy wypić około 2 litrów płynów (woda niegazowana, soki), być wyspanym, rano spożyć lekki posiłek. Należy ograniczyć palenie papierosów i nie przychodzić na oddanie krwi po spożyciu alkoholu.

O godzinie 12 główne atrakcje rozpoczną się w Orlen Arenie. W planach są m.in. stoiska z wieloma atrakcjami, pokazy taneczne i występy wokalne. Jako gwiazdy wieczoru wystąpią Michał Szczygieł oraz zespół 4 Dreamers. O godz. 20 odbędzie się pokaz laserowy „Światełko do nieba”.

Już teraz można wziąć udział w aukcjach internetowych WOŚP. Znajdziecie tam już mnóstwo przedmiotów, a wśród płockich fantów, które można wylicytować, jest m.in. lot widowiskowy nad naszym miastem w towarzystwie prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego. – Zapraszam do udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. To nie tylko świetna zabawa, ale także ogromna pomoc dla potrzebujących dzieci – zachęcał prezydent Andrzej Nowakowski podczas konferencji prasowej.

Polecamy: Płock będzie grał w rytmie WOŚP przez dwa dni

Źródło i fot: UMP.