Płock będzie grał w rytmie WOŚP przez dwa dni

image_pdfimage_print

27. edycja finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście dopięty już właściwie na przysłowiowy ostatni guzik. Sztab i wolontariusze w pełnej gotowości odliczają czas do 12 i 13 stycznia. Wtedy to bowiem Płock będzie grał w rytmie WOŚP.

Podobnie jak w ubiegłych latach na ulicach miasta będzie kwestowało 450 wolontariuszy, którzy ze specjalnie przygotowanymi puszkami będą zbierać datki od mieszkańców miasta, i nie tylko, na rzecz fundacji Jurka Owsiaka. W tegorocznym finale zebrane pieniądze będą przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W Polsce funkcjonuje prawie 50 takich placówek.

– W tym roku finał przypada w dniu 13 stycznia, jest to niehandlowa niedziela. Zatem zaczniemy już w sobotę 12 stycznia – tłumaczyła w audycji radiowej RPL FM Litosława Koper, szefowa płockiego sztabu. – W sobotę w godzinach od 12 do 18 w płockich galeriach handlowych, czyli w Atrium Mosty, Mazovii oraz Wiśle odbędą się imprezy, podczas których VIP-y będą zachęcać, aby do stacjonarnych puszek WOŚP wrzucać pieniążki – przybliżała szczegóły. Szefowa płockiego sztabu opowiedziała także o nowości, którą wprowadzono w tym w tym roku, czyli terminalach płatniczych. Jeżeli zatem nie będziecie mieli ze sobą gotówki, datek na WOŚP będzie można wpłacić kartą.

Główne wydarzenia – wzorem lat poprzednich – będą miały miejsce w Orlen Arenie, gdzie na płocczan i mieszkańców powiatu będą czekały różnego rodzaju atrakcje. Będą koncerty, licytacja tortu czy Światełko do Nieba. Warto dodać, że już ruszyły płockie licytacje WOŚP. Wśród propozycji można znaleźć przelot VIPolotem nad naszym miastem, na który zaprosi prezydent Andrzej Nowakowski.

Więcej o płockim finale WOŚP znajdziecie na Facebooku.