Drugi sparing Nafciarze rozegrali na swoją korzyść

W drugim spotkaniu kontrolnym w okresie przygotowawczym Wisła Płock wygrała z Górnikiem Łęczna 1:0 (0:0). Zwycięską bramkę dla Nafciarzy zdobył w 70. minucie gruziński skrzydłowy Giorgi Merebashvili.

Pierwszy groźny strzał w środowym sparingu oddali zawodnicy z Lubelszczyzny, a konkretnie jeden z testowanych grający z numerem 27. Następnie więcej z gry mieli Nafciarzy, którzy kilkukrotnie zmusili Wojciecha Małeckiego do interwencji. Najlepszą okazję w 10. minucie stworzył Arkadiusz Reca, który dograł w pole karne do Bozhidara Vaseva, ale golkiper rywali zatrzymał próbę Bułgara. Niewiele później z linii pola karnego uderzał Kamil Biliński, ale Małecki ponownie był na posterunku. W drugiej fazie pierwszej części meczu dominowały z kolei strzały niecelne.

W przerwie Marcin Kaczmarek zdecydował się na przeprowadzenie sześciu zmian i jak się okazało były to dobre decyzję. Grę Wiślaków mocno ożywił Giorgi Merebashvili, który w 54. minucie starał się zakoczyć bramkarza Górnika po raz pierwszy. Wtedy jeszcze bezskutecznie. Po godzinie gry piłka wpadła do siatki łęcznian, ale przy zagraniu Gruzina do Dominika Kuna sędziowie dopatrzyli się spalonego. Nie minęło jednak dziesięć minut, a Nafciarzy w końcu zdobyli prawidłowego gola. Autorem pierwszego trafienia tego lata okazał się oczywiście Mereba, który w polu karnym zwiódł trzech obrońców i pokonał Sergiusza Prusaka.

Wiślacy mogli podwyższyć rezultat w 85. minucie, lecz w tej sytuacji z fantastycznego podania gruzińskiego skrzydłowego nie skorzystałMateusz Piątkowski. Napastnik niebiesko-biało-niebieskich przegrał pojedynek sam na sam z Prusakiem. Natomiast gracze Franciszka Smudy po przerwie Mateusza Kryczkę postraszyli właściwie tylko jeden raz, gdy w 80. minucie z rzutu wolnego przymierzył Dariusz Jarecki. Uderzenie 36-letniego obrońcy ostatecznie wylądowało jednak na bocznej siatce.

Kolejny sparing zawodnicy trenera Kaczmarka rozegrają w najbliższą sobotę 1 lipca o godzinie 11:00. W przedostatnim meczu towarzyskim tego lata Nafciarze zmierzą się w Siedlcach z miejscową Pogonią.

Wisła Płock – Górnik Łęczna 1:0 (0:0)

Giorgi Merebashvili 70′

Wisła Płock: 93. Gustavo Busatto (46, 1. Mateusz Kryczka) – 20. Cezary Stefańczyk (46, 23. Jakub Łukowski), 5. Bartłomiej Sielewski (85, 20. Cezary Stefańczyk), 24. Damian Byrtek, 11. Paul Parvulescu (46, 17. Patryk Stępiński) – 99. Adam Dźwigała, 16. Dominik Furman (46, 10. Giorgi Merebashvili) – 21. Bozhidar Vasev, 18. Nico Varela (63, 97. Dawid Kieplin), 25. Arkadiusz Reca (46, 9. Dominik Kun) – 19. Kamil Biliński (46, 15. Mateusz Piątkowski).

Górnik Łęczna: Górnik Łęczna: 1. Wojciech Małecki (30. Dawid Smug; 63, 79. Sergiusz Prusak) – 18. zawodnik testowany, 19. zawodnik testowany (83, 3. zawodnik testowany), 14. Arkadiusz Kasperkiewicz, 23. zawodnik testowany –  6. Paweł Sasin, 5. Łukasz Tymiński – 15. Grzegorz Bonin, 27. zawodnik testowany (46, 9. zawodnik testowany), 21. Dariusz Jarecki (88, 45. Przemysław Pitry) – 77. Krzysztof Danielewicz (71, 10. zawodnik testowany).

Źródło: Wisła Płock
Fot: Mateusz Łada