Transferów ciąg dalszy. Adam Dźwigała nowym piłkarzem Wisły Płock

Były zawodnik między innymi Jagiellonii Białystok, Lechii Gdańsk, Górnika Zabrze oraz Górnika Łęczna – Adam Dźwigała został nowym piłkarzem Wisły Płock. 21-latek z naszym klubem związał się dwuletnim kontraktem, w którym zawarta została opcja przedłużenia go o kolejny sezon.

Urodzony w Warszawie Dźwigała w ekstraklasie zadebiutował w barwach Jagiellonii we wrześniu 2012 roku, kilka dni po 17 urodzinach. W Białymstoku spędził w sumie dwa i pół roku, po czym przeniósł się do Lechii. Z gdańskiego klubu był z kolei dwukrotnie wypożyczany do Górnika Zabrze oraz Górnika Łęczna.

W sezonie 2016/2017 grał właśnie w drużynie z Lubelszczyzny, w której udało mu się zanotować 13 występów i zdobyć 2 bramki. W sumie, mimo młodego wieku, nowy gracz Nafciarzy ma na swoim koncie 67 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej i 11 w Pucharze Polski z łącznie 9 strzelonymi golami. Nie można jednocześnie zapomnieć, że Dźwigała ma w swoim dorobku także kilkanaście spotkań w młodzieżowych reprezentacjach Polski w różnych kategoriach wiekowych.

– Adam, witamy na niebiesko-biało-niebieskim pokładzie i życzymy powodzenia! – czytamy na stronie rodzimego klubu.

Źródło: Wisła Płock