Brytyjskie medalobranie płocczanek

image_pdfimage_print

Z dwoma medalami wrócił Zespół Cheerleaders SWPW – Impresja Płock z Mistrzostw Europy Cheerleaders. W imprezie, która odbywała się w brytyjskim Manchesterze, startowały ekipy z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Rosji, Łotwy, Słowenii i Polski.

W tym roku rywalizacja odbywała się w kilkunastu kategoriach, wśród których znalazły się nowe: street cheer, pom dance i duety. Impresja wystawiła w ME juniorską grupę Impreska oraz trzy duety (dwa juniorskie i jeden seniorski).
Najwięcej powodów do zadowolenia miały Adrianna Sylwestrzak i Martyna Dembkowska, które zdobyły Mistrzostwo Europy duetów. Po srebro sięgnęła Impreska w kategorii junior cheer Dance.
Zaledwie dwóch punktów zabrakło Mai Borowskiej i Zuzannie Żuk do drugiego miejsca. Niestety, w gronie duetów musiały się zadowolić czwartą lokatą. Na piątym miejscu rywalizację duetów zakończyły Joanna Jagodzińska i Aleksandra Jakubowska, którym do podium zabrakło pięciu oczek.
Płocka ekipa po zakończeniu Mistrzostw Europy miała jeszcze dwa dni dla siebie. Wykorzystując czas wolny, wybrała się między innymi na zwiedzanie Londynu. – Nasz wyjazd nie byłby możliwy bez wsparcia Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Tańca „Impresja”, które otrzymało dotację z Urzędu Miasta – powiedziała nam Katarzyna Sylwestrzak, trenerka zespołu.