Nieruchomość należała do OSP w Sierpcu. Teraz będzie służyć Muzeum Wsi Mazowieckiej

Muzeum Wsi Mazowieckiej będzie miało do dyspozycji budynki, które znajdują się przy Placu Kardynała Wyszyńskiego w Sierpcu. Samorząd Mazowsza stał się właścicielem nieruchomości sąsiadujących z zabytkowym ratuszem. We wtorek, 27 grudnia, w urzędzie marszałkowskim został podpisany akt notarialny.

Samorząd województwa mazowieckiego kupił nieruchomość, która należała do Ochotniczej Straży Pożarnej w Sierpcu. – W pomieszczeniach powstanie nowoczesny magazyn do przechowywania zbiorów oraz pracownie techniczne – wyjaśnia urząd. Nowo nabyta przez Samorząd Mazowsza działka, która znajduje się przy Placu Kardynała Wyszyńskiego 1A, położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowego, wyremontowanego ratusza, który od lat jest miejscem wystaw i wydarzeń Muzeum Wsi Mazowieckiej.

– Budynki czeka kapitalny remont i przebudowa, po których będą mogły służyć jako muzealne magazyny do przechowywania eksponatów – zapowiada nabywca nieruchomości. – Znajdą się tu także pomieszczenia do digitalizacji zbiorów i prac technicznych.

Fot. UMWM.