Niebawem ruszy realizacja dużej inwestycji drogowej. Co powstanie?

image_pdfimage_print

To już pewne, że na przełomie kwietnia i maja rozpocznie się w naszym mieście kolejna, ogromna inwestycja drogowa. Mieszkańcy na przysłowiową “chwilę” odczują niedogodności, jednak po zakończeniu remontu będą mogli cieszyć się przebudowaną drogą i różnego rodzaju nowościami, które przy okazji powstaną.

Mowa o przebudowie ulicy Harcerskiej na odcinku od kościoła na osiedlu Imielnica do skrzyżowania z ulicami Warmińską i Wiejską. Kilka dni temu Miejski Zarząd Dróg rozstrzygnął przetarg na realizację przedsięwzięcia. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Konsorcjum: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych Spółka Akcyjna z Gostynina i  Hydropol również z Gostynina.

Prace związane z przebudową ul. Harcerskiej będą polegały na: przebudowie drogi o nawierzchni jezdni bitumicznej o szerokości 7 m na odcinku o długości ponad 1,5 kilometra, przebudowie chodników na tym odcinku drogi, budowie ścieżek rowerowych dwukierunkowych oraz przebudowie 6 skrzyżowań. Na tym odcinku drogi mieszkańcy zyskają nowe zatoki autobusowe oraz przystanki, zostaną ustawione także bariery ochronne. Ponadto będzie rozbudowana kanalizacja sanitarna i wodociągowa. Powstanie również kanalizacja deszczowa na całym odcinku drogi. Do dyspozycji mieszkańców oddany zostanie nowy parking z 44 miejscami parkingowymi. I aby uwieńczyć całą inwestycję, przebudowie ulegnie również oświetlenie uliczne. Zakończenie prac jest planowane do 16 października bieżącego roku.

Rozpoczęcie prac planowane jest na przełom kwietnia i maja. Projekt Tymczasowej Organizacji Ruchu zakłada prowadzenie prac odcinkami przy zachowaniu ruchu wahadłowego. Wykonawca zobowiązał się zapewnić przejezdność ulic i dojazd do posesji podczas prowadzenia robót. – Z uwagi na duży zakres prac związanych z budową infrastruktury podziemnej, ulica może być chwilowo zamknięta na całej szerokości – na niektórych odcinkach. Szczegółowe informacje dotyczące prowadzenia prac i związanej z tym organizacji ruchu będziemy podawać na bieżąco – informuje Konrad Kozłowski z biura prasowego ratusza.

Inwestycja zostanie dofinansowane ze środków z budżetu państwa kwotą 3 mln. zł. Partner Wodociągi Płockie Sp. z o.o. sfinansuje przedsięwzięcie kwotą prawie 1,3 mln. zł. Pozostałe środki zapewni Miejski Zarząd Dróg. Całkowity koszt wykonania przebudowy to bez mała 8,4 mln. zł.

Fot. UMP.