Dobrzyńska już przejezdna

– Od dziś 30 listopada, od godzin wieczornych bez problemu będzie można przejechać ulicą Dobrzyńską, Traktową oraz Maszewską. Ulice będą otwarte dla ruchu samochodowego – poinformowało nas biuro prasowe Ratusza.

Wielu kierowców ucieszy ta wiadomość, a szczególnie tych którzy codziennie musieli pokonywać tę trasę mijając różnego typu słupki. Koniec z zakrętami i „wygibasami”, które trzeba było pokonać w drodze do pracy lub miejsca zamieszkania. Jak się dowiedzieliśmy w Ratuszu, na drodze będzie można jeszcze spotkać pracowników drogowych ale prowadzą oni właściwie już jedynie drobne wykończenia na tej trasie.

Przypomnijmy, była to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w naszym mieście. Budowa i przebudowa tego odcinka drogi wojewódzkiej  miała ogromny wpływ na udrożnienie centrum miasta. Ułatwi dojazd do firm znajdujących się przy ulicy Zglenickiego, do miejscowości położonych od tamtej strony miasta oraz ułatwi dojazd do szpitala wojewódzkiego. A także umożliwiła połączenie drogi krajowej nr 60 w kierunku południowym z drogą krajową nr 67 w kierunku północno-zachodnim.

Zrealizowana inwestycja miała bardzo szeroki zakres prac: rozbudowę infrastruktury drogowej, sanitarnej, deszczowej, wodociągowej, gazowej, energetycznej oraz telekomunikacyjnej. Ulica Dobrzyńska zupełnie zmieniła swój wygląd, ci co jeżdżą tą drogą lub mieszkają przy niej, widzą metamorfozę. Faktem jest, że utrudnienia były. Jednak efekt jest zaskakujący. Wraz z przebudową ulicy powstały ścieżki rowerowe, nowe chodniki oraz przejściach dla pieszych. Na ulicy jest również nowoczesne oświetlenie drogowe. Nie do poznania zmieniła się także ulica Traktowa i ulica Maszewska. Wystarczy dodać tylko, że w rezultacie powstało prawie 3 km nowych dróg, tyle samo ścieżek rowerowych, ponad 5,5 km chodników, a także trzy nowe ronda.

Całkowita wartość projektu to ponad 24 mln złotych, a wartość dofinansowania ze środków unijnych to prawie 20 mln. Rozbudowa ulicy Dobrzyńskiej, Traktowej i Maszewskiej realizowana była z projektu pn. Budowa i przebudowa infrastruktury drogowej w ciągu dróg wojewódzkich nr 559 i 562 w Płocku wraz z niezbędną infrastrukturą.

Utrudnienia były, kierowcy narzekali ale warto było zaczekać. Bo komfort jazdy znacznie się poprawił, a i mieszkańcy wyremontowanych ulic na pewno też są zadowoleni.

Lena Rowicka