Zwycięstwa Jutrzenki i SMS-u

Szczypiornistki MMKS Jutrzenki i SMS-u Płock wygrały swoje spotkania w ramach 13. kolejki I ligi kobiet.

Jutrzenka choć nie zaliczyła dobrego początku spotkania ostatecznie udało się jej wygrać. Zawodniczkami, które zdobyły najwięcej bramek okazały się Karolina Mokrza (9 goli) i Martyna Borysławska (8 goli), jednak ta druga od początku spotkania zagrała bardzo słabo.

SMS na swoje spotkanie z Torem Dobrzeń Wielki wyszedł bardzo skoncentrowany. Podrażnione ostatnimi dwiema porażkami zawodniczki z Płocka, chciały się dobrze zaprezentować i to się udało. Jednak zanim to nastąpiło nie było łatwo. Nasze szczypiornistki przegrywały już trzema bramkami, ale potrafiły się podnieść. Do przerwy prowadziły 14:12 i choć praktycznie całą drugą połowę prowadził Tor, to płocczanki świetnie poradziły sobie w końcówce i pokonały rywalki 26:24.

MMKS Jutrzenka Płock – AZS AWF Warszawa 33:24 (14:10)

Jutrzenka: Dobrowolska, Obrębalska, Pietrzak – Waszkiewicz, Charzyńska 2, Gieras 3, Stasiak 5, Rędzińska 4, Borysławska 8, Mokrzka 9, Krysiak 2, Jasińska, Pawłowska

AZS AWF: Kordowiecka, Migdalska, Zamęcka – Wieczorek 3, Kwiatkowska 6, Lewandowska 3, Joszczuk 4, Osińska, Młynarska, Pożoga 8, Korniluk, Gutowska

SMS Płock – Tor Dobrzeń Wielki 26:24 (14:12)

SMS: Januchta – Piwowarczyk 1, Roguska 3, Trzczak 6, Szyszkowska 2, Kwiecińska 6, Świerżewska 3, Dworczak, Rosiak 3, Sucha 1, Nosek 1

Tor: Żegleń, Wróbel – Polarczyk, Majewska 1, Postupalska 1, Olfans 1, Staszkiewicz 2, Golec 11, Marciniszyn 1, Danowka, Górka, Czyż, Moskal 2, Zajączkowska 5