Zobacz jak pojadą autobusy komunikacji miejskiej

W okresie Wszystkich Świętych, ze względu na wzmożony ruch w okolicach płockich cmentarzy warto skorzystać z transportu publicznego.

W dniu 1 listopada (Wszystkich Świętych, piątek)

Uruchomionych zostanie sześć specjalnych linii autobusowych na cmentarz komunalny przy ul. Bielskiej (z oznaczeniem 70 – 75), autobusy wszystkich linii kursować będą wg rozkładu na NIEDZIELĘ (dotyczy również linii 4, 24 i 29); wieczorne kursy linii 4 i 24 realizowane będą do przystanku Cm. Komunalny (bez skróceń do Kostrogaju).

W związku z zamknięciem dla ruchu odcinka al. Kobylińskiego od skrzyżowania z ul. Topolową do skrzyżowania z ul. Łukasiewicza oraz południowego pasa al. Kobylińskiego (od skrzyżowania z ul. Łukasiewicza do ul. Bielskiej) w dniach 1 i 2 listopada autobusy linii 4, 11, 14, 17, 18, 20, 23, 24, 26, 31 i 35 zostaną skierowane na trasy objazdowe. Przystanki Skłodowskiej (w obydwu kierunkach) i Jachowicza (młyn) nie będą w tym czasie obsługiwane, na ul. Kazimierza Wielkiego (przy rogatkach) zostaną ustawione przystanki zastępcze. Autobusy linii 20 w stronę Podolszyc ominą przystanek Jachowicza (młyn), autobusy linii 26 i 35 w stronę Podolszyc ominą przystanek Hermana. Autobusy pozostałych linii kursować będą na trasach stałych. Linia 29 w dniu 1 listopada nie będzie kursowała.

Autobusy linii 4, 11, 14, 17, 18, 23 i 24 w obydwu kierunkach przejadą ul. Kazimierza Wielkiego i zatrzymają się na przystanku zastępczym zlokalizowanym przy Rogatkach Dobrzyńskich (w okolicy cmentarza „starego”). Autobusy linii 11, 14, 17, 18 i 23 jadąc w stronę Skarpy dodatkowo zatrzymają się na przystanku Nowowiejskiego (przy „Ekonomiku”).

Autobusy linii 20 w stronę Podolszyc od przystanku Hermana (na ul. Łukasiewicza) pojadą przez przystanek Nowowiejskiego (przy „Ekonomiku”), ominą przystanek Jachowicza (młyn), od przystanku Kwiatka powrócą na stałą trasę w stronę Podolszyc; w stronę Kostrogaju trasa bez zmian.

Autobusy linii 26 i 35 w stronę Podolszyc od skrzyżowania ul. Łukasiewicza z ul. Miodową pojadą ul. Tysiąclecia i Bielską do al. Jachowicza i dalej stałą trasą na Podolszyce; w stronę Winiar lub Orlenu trasa bez zmian.

Autobusy linii 29 w drodze z Cm. Komunalnego w dniu 1 listopada nie będą kursować. Od 2 listopada pojadą normalną trasą (Bielska, Tysiąclecia, Łukasiewicza) do przystanku Hermana, a dalej przez przystanek Nowowiejskiego (przy „Ekonomiku”) i ulicami Nowowiejskiego, Kwiatka i Bielską do dworca Jachowicza; w stronę Cm. Komunalnego trasa bez zmian.

Autobusy linii 31 w stronę Orlenu od przystanku Skarpa (na ul. Dobrzyńskiej) pojadą ul. Mościckiego, Miodową i Tysiąclecia do Bielskiej i dalej stałą trasą w stronę Orlenu; w stronę Skarpy stałą trasą dojadą do przystanku Spacerowa (w al. Kobylińskiego), a dalej przez Łukasiewicza, Miodową i Mościckiego na Skarpę.

Zmiana obsługi przystanków w czasie objazdu:

Skłodowskiej w obydwu kierunkach – bez obsługi; autobusy linii 4, 11, 14, 17, 18, 23 i 24 w obydwu kierunkach zatrzymywać się będą na przystanku zastępczym na ul. Kazimierza Wielkiego (przy rogatkach); autobusy linii 31 w obydwu kierunkach pojadą ul. Miodową;

Jachowicza (młyn) – bez obsługi; autobusy linii 20 w stronę Podolszyc pojadą ulicami Łukasiewicza i Nowowiejskiego (zatrzymają się na przystanku Nowowiejskiego przy „Ekonomiku”); autobusy linii 31 pojadą ul. Tysiąclecia;

Hermana w stronę al. Kobylińskiego – bez obsługi autobusami linii 26 i 35 w stronę Podolszyc (pojadą przez przystanek Wolskiego na ul. Tysiąclecia).

 Powyższe trasy objazdowe obowiązywać będą również w sobotę 2 listopada.

W dniu 2 listopada (Dzień Zaduszny, sobota)

Zrealizowane będą dodatkowe kursy na linii 24 (z Podolszyc o godz. 8:02, 9:52, 11:52; z Cm. Komunalnego o godz. 9:01, 11:01), autobusy wszystkich linii kursować będą wg rozkładu na SOBOTĘ; wieczorne kursy linii 4 i 24 realizowane będą do przystanku Cm. Komunalny (bez skróceń do Kostrogaju); z powodu zamknięcia al. Kobylińskiego przy cmentarzach autobusy linii 4, 11, 14, 17, 18, 20, 23, 24, 26, 29, 31 i 35 zostaną skierowane na trasy objazdowe (patrz wyżej).

W dniu 3 listopada (niedziela)

Autobusy wszystkich linii kursować będą wg rozkładu na NIEDZIELE; wieczorne kursy linii 4 i 24 realizowane będą do przystanku Cm. Komunalny (bez skróceń do Kostrogaju).

W dniu 1.11.2013 r. PKS nie będzie kierował swoich autobusów w ulicę Bielską w godzinach 8.00-18.00, oprócz kursów na trasie Gozdowo-Rempin.