Znęcał się nad matką. Musiał opuścić dom, ma także zakaz przebywania w jego pobliżu. Nakaz wydali policjanci

Kobieta, której syn urządził w domu awanturę, poprosiła o interwencję policję. – Funkcjonariusze, którzy na miejscu dowiedzieli się, że mężczyzna nie po raz pierwszy zachowuje się agresywnie wobec swojej matki, podjęli decyzję o jego zatrzymaniu i przewieźli go do policyjnego aresztu – informuje mł. asp. Katarzyna Krukowska z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu.

Sytuacja wydarzyła się kilka dni temu w jednym z domów w powiecie sierpeckim. – W konsekwencji swojego agresywnego zachowania, 22-latek musiał opuścić rodzinny dom. Ponadto, zgodnie z przepisami, policjanci wydali wobec mężczyzny zakaz zbliżania się do domu i jego bezpośredniego otoczenia – tłumaczy policjantka.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że 22-latek znęcał się nad matką. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu znęcania się nad osobą najbliższą. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu nie zawahali się, aby zastosować wobec 22-latka nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zamieszkiwanego z matką lokalu wraz z zakazem zbliżania się do niego i jego bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni.

Podejrzanemu mieszkańcowi powiatu sierpeckiego za znęcanie się nad osobą najbliższą grozi do 5 lat pozbawienia wolności.