Żłobki, przedszkola, stadion, rewitalizacja. Co jeszcze w “Planie dla Płocka”? [FOTO]

– Plan dla Płocka nie powstawał w zaciszu prezydenckiego gabinetu, to plan, który powstał na podstawie rozmów i spotkań z płocczanami – mówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podczas konwencji Koalicji Obywatelskiej, czyli Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Członkowie i sympatycy partii w niedzielne przedpołudnie wypełnili po brzegi jedną z sal w Novym Kinie “Przedwiośnie”.

Główne założenia, które znalazły się w “Planie dla Płocka” uczestnicy konwencji obejrzeli na przygotowanej prezentacji. A prezydent krótko omawiał kolejne punkty programu. Co się znalazło się na planszach?

Dbanie o środowisko. – To jedno z najważniejszych wyzwań – mówił prezydent. – Mamy już stację monitorującą stan płockiego powietrza, która stanęła na terenie filii Politechniki – nawiązał, do niedawno uruchomionej nowej stacji monitorującej płockie powietrze. Ekologiczny transport miejski – 25 nowych, hybrydowych autobusów komunikacji miejskiej, a w przyszłym roku przybędzie jeszcze 8. Kolejne parki i tereny zielone. – Chcemy, aby było ich coraz więcej, tak aby żyło się lżej i zdrowiej – omawiał ten punkt Andrzej Nowakowski.

Oto co jeszcze zakłada “Plan dla Płocka” na najbliższe 5 lat

– Troska o zdrowie mieszkańców – modernizacja i rozbudowa szpitala Świętej Trójcy
– Troska o bezpieczeństwo płocczan – rozwój monitoringu miejskiego,
– Nowa pływalnia i zagospodarowanie Sobótki ( Partnerstwo Publiczno-Prywatne),
– Rozbudowa systemu Płockiego Roweru Miejskiego ( Radziwie, Borowiczki, Imielnica – kładka rowerowa pod mostem, wybudowanie drugiej nitki ulicy Wyszogrodzkiej),
– Nowy stadion Wisły Płock – przetarg został ogłoszony,
– Sala koncertowa,
– Mediateka,
– Nowe przedszkola,
– Kolejne żłobki i bony żłobkowe,
– Następne “Mieszkania na start”,
– Rewitalizacja Starówki,
– Termomodernizacja 30 budynków użyteczności publicznej,
– Rewitalizacja bulwarów wiślanych,
– Rozbudowa Miejskiego Ogrodu Zoologicznego,
– Nowe parkingi,
– Remonty kolejnych, płockich ulic: Tysiąclecia, Kolejowa, Wyszogrodzka, aleja Kilińskiego,
– Remont i przebudowa wiaduktu przy ulicy Spółdzielczej,
– Inwestycje w tereny przemysłowe w Trzepowie,
– Karta Płocczanina.

Zanim jednak sympatycy i członkowie partii usłyszeli o programie wyborczym, obejrzeli krótki film, podsumowujący osiem lat prezydentury Andrzeja Nowakowskiego. Znalazły się w nim wiadukt nad ulicą Piłsudskiego, nowy dworzec, wyremontowane ulice wjazdowe do Płocka, obwodnica łącząca Podolszyce z Orlenem, wyremontowany Kostrogaj, nowe oblicze wielu płockich ulic – w sumie kilkadziesiąt kilometrów, przebudowane skrzyżowania, nowoczesny tabor komunikacji miejskiej, oczyszczalnię ścieków, orliki, stadion Stoczniowca, siłownie pod chmurką, nowe place zabaw, wyremontowaną “Małachowiankę”, wyremontowaną siedzibę Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, odremontowaną aleję Roguckiego i plac Dąbrowskiego, nowe schody przy starym moście, alejki na skarpie, magistralę rowerową, mieszkania komunalne i mieszkania na start, nową siedzibę szkoły specjalnej, nowe przedszkola, nowe żłobki, Centrum Aktywności Seniora, nowe punkty Obsługi Klientów Urzędu Miasta, dofinansowaną ze środków płockiego ratusza Komendę Miejską Policji, nowe akwaria w zoo, wprowadzenie Budżetu Obywatelskiego czy System Roweru Miejskiego. O ile prezydent o tym nie wspomniał, to jeszcze wprowadzono darmową komunikację miejską dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej.

– Nikogo chyba nie musimy przekonywać, że wspólnie z radnymi zrobiliśmy bardzo wiele, aby Płock był dobrym miejscem do życia dla wszystkich – mówił prezydent Nowakowski.

Polecamy: Kto do rady miasta na listach Koalicji Obywatelskiej? Kilka niespodzianek [FOTO]

 

Fot. LR.