Kto do rady miasta na listach Koalicji Obywatelskiej? Kilka niespodzianek [FOTO]

Prezydent Andrzej Nowakowski przedstawił dziś kandydatów, którzy z list Koalicji Obywatelskiej będą ubiegać się o zasiadanie w ławach rady miasta. Wśród nich płocczanie znajdą dobrze znanych radnych, ale jest też sporo nowych nazwisk. A nawet kilka miłych niespodzianek.

Jedną z nich na pewno jest obecność na liście Piotra Lisockiego, ratownika z Płockiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kolejny kandydat, który może zaskoczyć to Mariusz Pogonowski, aktor płockiego teatru, a także założyciel Teatru Per – Se. Nie można też pominąć Konrada Kowala, którego znają wszyscy, którzy mieli kiedykolwiek do czynienia z boksem olimpijskim w naszym mieście. Wielu płocczan na pewno ucieszy też kandydatura Joanny Banasiak, dyrektor Książnicy Płockiej czy Jadwigi Korneszczuk, działaczki społecznej, przewodnicząca oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Dodamy, że wszystkie “trójki” na listach to koalicjanci Platformy Obywatelskiej, a więc członkowie płockiego koła Nowoczesnej.

Na konwencji obecny był szef PO na Mazowszu Andrzej Halicki, który przypomniał, że cztery lata temu Platforma Obywatelska miała czwarty numer listy wyborczej. – Teraz też jest to czwórka. Wtedy zwyciężyliście, a teraz? – pytał Halicki. – Zwyciężymy! – odkrzyknęła posłowi widownia w Kinie “Przedwiośnie”. Trzeba przyznać, że sala kinowa była wypełniona po brzegi. – Widzę wśród naszych sympatyków osoby dobrze mi znane, ale i takie które widzę po raz pierwszy. Witam wszystkich bardzo serdecznie i dziękuję, że jesteście z nami – mówił z kolei prezydent Andrzej Nowakowski. Publiczność podziękowała prezydentowi głośnymi brawami.

Andrzej Halicki w swojej krótkiej przemowie bardzo chwalił nasze miasto. – To jest ogromna przyjemność przyjeżdżać do Płocka. Przyjeżdżając z zewnątrz widzę, jak miasto zmienia się na lepsze i jest coraz ładniejsze – podkreślał. Dziękował prezydentowi Nowakowskiemu, kandydatom i wszystkim płocczanom, za to, że wyjeżdża z Płocka zawsze “naładowany dobrą energią”. – Płock zasługuje na Plan dla Płocka – zaakcentował.

Na konwencji nie zabrakło także wicemarszałka województwa mazowieckiego – Wiesława Raboszuka. Numer jeden na liście Koalicji Obywatelskiej do sejmiku. – Wspólnie chcemy coś zrobić. Naszą współpracę – miasta i samorządu województwa mazowieckiego widać na każdym kroku. Bez tej współpracy nie będzie nic – podkreślił. – Chcemy dalej „pompować” pieniądze w Płock –  dodawał kandydat KO do sejmiku województwa mazowieckiego.

Koalicja Obywatelska – listy kandydatów do Rady Miasta Płocka

OKRĘG NR 1 – Podolszyce Południe i Północ, Zielony Jar, Imielnica, Borowiczki

1. Artur Jaroszewski
2. Joanna Olejnik
3. Elżbieta Szadkowska
4. Mariusz Pogonowski
5. Joanna Banasiak
6. Mirosław Kłobukowski
7. Teresa Kowalczyk-Korba
8. Piotr Lisocki
9. Łukasz Pietrzak

OKRĘG NR 2 – Wyszogrodzka, Dworcowa, Międzytorze, Kochanowskiego, Trzepowo

1. Jacek Terebus
2. Tomasz Maliszewski
3. Małgorzata Kamińska
4. Grzegorz Lewicki
5. Marta Krasuska
6. Krzysztof Borkowski
7. Jadwiga Korneszczuk
8. Katarzyna Miecznikowska
9. Łukasz Chrobot

OKRĘG NR 3 – Stare Miasto, Kolegialna, Skarpa i lewobrzeżna część Płocka

1. Roman Siemiątkowski
2. Iwona Krajewska
3. Mirosław Kulis
4. Rafał Nagadowski
5. Konrad Kowal
6. Julia Chromiec
7. Małgorzata Ogrodnik
8. Łukasz Niżejewski

OKRĘG NR 4 – Miodowa, Łukasiewicza, Tysiąclecia, Winiary

1. Daria Domosławska
2. Artur Kras
3. Katarzyna Kwarcińska-Kulis
4. Maciej Wiącek
5. Krzysztof Buczkowski
6. Iwona Szkopek
7. Jacek Jasion

 

Fot. LR.