Zespół, który potrafi rozgrzać publiczność. Koncert NANGA już w sobotę…

Chociaż na zewnątrz mroźno, to sala koncertowa Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki zostanie rozgrzana do czerwoności! A to za sprawą zespołu NANGA, który zagra koncert już w najbliższą sobotę, czyli 2 grudnia.

Impreza rozpocznie się o godz. 18:00 przy ul. Jakubowskiego 10. Bilety w kwocie 50 zł do nabycia w bileterii POKiS (ul. Jakubowskiego 10) oraz online na bilety.pokis.pl. Warto kupić go do piątku, bo w dniu koncertu cena wzrośnie do 60 zł.

NANGA to zespół założony w 2020 r. przez muzyków Lao Che – Filipa Różańskiego i Maćka Dzierżanowskiego. Współtworzą go Magda Dubrowska – wokalistka, basistka i autorka tekstów znana z takich zespołów, jak Gang Śródmieście i Utrata Skład oraz Karol Gola, saksofonista i multiinstrumentalista grający m.in. w Pink Freud i Lao Che.

Z połączenia tych muzycznych światów, od elektroniki, po reggae i jazz, a także charyzmatycznego wokalu Magdy i mocnych, zaangażowanych tekstów powstała stylistyczna mieszanka wybuchowa, która zaowocowała debiutanckim albumem „Cisza w bloku”. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez publiczność i krytykę muzyczną (m.in. drugie miejsce w rankingu „Płyta roku 2021” tygodnika „Polityka”).

W piosenkach NANGI słychać różne muzyczne wpływy – od elektroniki po ambient i reggae. Jak określają sami artyści i artystka: “Nasza muzyka jest eklektyczna. Wiele gatunków się tu pojawia na płycie. Dosyć szybko nudzimy się graniem jednego nurtu, dlatego szukamy, ale w każdym próbujemy włożyć coś swojego, żeby to było w jakiś sposób oryginalne i ciekawe.”

Zespół koncertuje w składzie: Magda Dubrowska – wokal, bas, sampler, Karol Gola – sax, flet, klawisze, Maciek Dzierżanowski – perkusja, sampler, Filip Różański – klawisze, sampler, wokal.

Fot. Materiały prasowe.