Zapraszamy na VI Kiermasz Bożonarodzeniowy

Fot. Muzeum Mazowieckie

Stroiki świąteczne, bombki ręcznie malowane, pierniki lukrowane, kartki świąteczne, wycinanki łowickie, miody, świece, nalewki – to wszystko znajdziemy w Muzeum Mazowieckim już w niedzielę.

W najbliższą niedzielę, przed budynkiem Muzeum Mazowieckiego w Płocku, w jego wnętrzach oraz w holu Novego Kina „Przedwiośnie”, wyroby rękodzieła artystycznego, wypieki, smakołyki świąteczne zaprezentują wystawcy z różnych regionów Polski. Wśród różnorodnych produktów każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie można zakupić: stroiki świąteczne, bombki ręcznie malowane, pierniki lukrowane, kartki świąteczne, wycinanki łowickie, miody, świece, nalewki, witraże, rzeźby i ozdoby drewniane, ceramikę i biżuterię artystyczną.

Ponadto Muzeum Mazowieckie w Płocku przygotowało we współpracy z Płockim Ośrodkiem Kultury i Sztuki oraz Novym Kinem „Przedwiośnie” wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży m.in. spotkanie z Muzealnym Mikołajem, prezentacje grup tanecznych POKiS, warsztaty artystyczne dla dzieci z tworzenia ozdób choinkowych oraz pokonkursową wystawę prac plastycznych przygotowane przez Galerię Sztuki Dzieci i Młodzieży POKIS.

Zapraszamy do Muzeum Mazowieckiego w Płocku ul. Tumska 8 oraz Novego Kina „Przedwiośnie” ul. Tumska 5a. Kiermasz rozpocznie się o godzinie 10 i potrwa do godziny 18.