W Płocku powstało Bractwo!

Od zwykłego wydarzenia dla zabawy na Facebooku, po Bractwo Brąsów. Czyli jak w kosmicznym tempie rozwinęła się akcja No Shave November.

Akcja powstała można powiedzieć spontanicznie, po partyzancku. Jednak jak zawsze dobre pomysły dostaną wsparcie i będą cieszyć się zainteresowaniem. Tak właśnie było z akcją No Shave November, o której pisaliśmy tutaj. – Akcja, jak sami mówicie bardzo spontaniczna przekroczyła moje największe oczekiwania – mówi organizator i pomysłodawca Jakub Chonchera. – Masa fajnych ludzi, który postanowili na przekór reklamom maszynek do golenia, żonom, pracodawcom i przede wszystkim samym sobie postanowili zapuścić brody lub wąsy. Część już teraz zapowiedziała, że przeciąga to na kolejny miesiąc ale spore grono nie może doczekać się spotkania z maszynką czy brzytwą.

Jednak to nie tak, że z końcem listopada wszyscy się ogolą rozejdą do domów i za rok wrócą do pomysłu, bo przecież powstało Bractwo Brąsów. – Dokładnie, aby móc działać jako grupa a nie jako sam mały ja, potrzebna nam była nazwa – kontynuuje Chonchera. – Chcieliśmy mieć w nazwie Brody, ale wśród nas są również sami Wąsacze wiec aby ich nie ‘krzywdzić’ zmiksowaliśmy Brodę i Wąsy… z tego wyszły Brąsy. A bractwem będziemy dlatego, że zamierzamy trzymać się razem nie tylko w listopadzie i nie tylko podczas tej akcji.

Zakończenie całej akcji odbędzie się w niedzielę dokładnie w samo południe w płockim amfiteatrze. Tam również odbędzie się rozstrzygnięcie pierwszej edycji konkursu, a zwycięzca otrzyma w nagrodę statuetkę złotego brąsa. Na czym polega konkurs? – To plebiscyt na najsympatyczniejszą twarz czy też brodę tegorocznej edycji. Na kandydatów można głosować na naszym Facebookowym Fanpage’u – dodaje Chonchera. – Wszystko w ostatnich dniach rozkręciło się naprawdę w kosmicznym tempie i jeśli plany Bractwa Brąsów uda się zrealizować to o brodaczach i wąsaczach w Płocku będzie głośno nie tylko w listopadach.

Już teraz wiadomo, że w przyszłym roku Bractwo Brąsów chce powiększyć swoją popularność jeszcze bardziej i cała akcja jaką jest listopad bez golenia będzie głośniejsza i organizowana już profesjonalnie. A patrząc na czas w jakim udało im się już teraz wszystko zorganizować (Fanpage, koszulki, konkurs, statuetka złotego brąsa) możemy być pewni, że jeszcze nie raz w naszym mieście będzie o nich głośno.

Zapraszamy serdecznie na Fanpage Facebookowy Bractwa Brąsów – tutaj.

Zapraszamy również do głosowania na kandydatów w plebiscycie na najsympatyczniejszą twarz/brodę tegorocznej edycji No Shave November. Konkurs dostępny tutaj.