Zamiast DziKiego spaceru po płockich jarach będzie… kąpiel leśna. O co chodzi? ZaDrzewieni wyjaśniają

Dotychczasowe DziKie spacery po Jarze Brześnicy i Rosicy odbywały się w licznym gronie. – Było to wspaniałe doświadczenie wspólnotowe, towarzyskie i edukacyjne – podsumowuje Stowarzyszenie zaDzewieni, organizator imprez. Na kolejne DZiKie wydarzenie nie będą mogli wybrać się wszyscy chętni. Będzie to bowiem… kąpiel leśna. O co chodzi?

– Kąpiel leśna, na którą Was zapraszamy, to również doświadczenie wspólnotowe, ale dominantą jest tutaj duchowość, która wymaga wyciszenia, spokoju. Ta japońska metoda prozdrowotna polega na zanurzeniu wszystkich zmysłów w atmosferze lasu. Shinrin-yoku (z jap. – kąpiel leśna) oznacza praktykę uważnego bycia w lesie, w osadzeniu w „tu i teraz”, zorientowana na proces i dobrostan. Blisko Natury i Blisko Siebie, zgodnie z naszym hasłem Dobrostan, Zarośla i Kultura – wyjaśniają organizatorzy „zielonych” wydarzeń w naszym mieście.

– Dlatego musimy nieco zawęzić grono uczestników (do 20 osób), a to wiąże się z koniecznością zorganizowania naboru – podkreślają zaDrzewieni. – Dlatego, jeśli chcesz wziąć udział w DZiKiej Kąpieli Leśnej pisz na adres: zadrzewieni@gmail.com 

I jeszcze najważniejsza informacja: przewodniczką w tym doświadczeniu będzie Iza Zgorzelska – przewodniczka Kąpieli Leśnych The Mindful Tourist i członkini Shinrin Yoku Association, ale też psycholożka i terapeutka, która prowadzi Stowarzyszenie Las to Zdrowie.

Spacer odbędzie się w niedzielę 14 lipca o godz. 10:00

Spacer jest częścią projektu „DZiK – Dobrostan, Zarośla i Kultura” dofinansowanego ze środków miasta Płocka w ramach zadania publicznego „Kultura dla Klimatu”.

Fot. Dziennik Płocki.