Zakaz aborcji. Protestujący w Płocku byli przy biurze PiS i domu biskupim [FOTO]

W Polsce trwają protesty przeciwko niemal całkowitemu zakazowi aborcji w naszym kraju, o którym w miniony czwartek postanowił Trybunał Konstytucyjny. Mnóstwo mieszkańców Płocka również nie zgadza się z orzeczeniem TK, co głośno wyrażają w protestach.

Zakaz aborcji. Kobiety mówią wprost: To jest wojna! W Płocku zapowiedziano „Akcję Dzwon”

We wtorek manifestujący zebrali się około godz. 18:00 na placu przy teatrze, na którego elewacji wyświetlono napis “Wybór nie zakaz” oraz symbol Strajku kobiet – błyskawicę. Uczestnicy szli ulicą: Tumską, Grodzką, aby dotrzeć na Stary Rynek. Tam zatrzymano się przy biurze Prawa i Sprawiedliwości. Demonstranci nie ukrywali swoich emocji. Przy biurze krzyczano głośniej i donośniej – “J…ć PiS”. Następnie tłum ruszył w stronę domu biskupiego.

Nad głowami manifestujących znów widniał las transparentów. Hasła, które towarzyszą protestom, są mocne w wymowie i treści. “Jarku czas w*********ć”, “No kaczuszko koniec laby, teraz cię z*****ą baby”, “W*pis****ć”, “Przepraszamy za utrudnienia, mamy rząd do obalenia”, “Wolność, Równość, Braterstwo” czy “Trybunał Konstytucyjny – co zeście uczynili Polsce?”.

Była to druga tak duża demonstracja w Płocku. Dzień wcześniej odbyła się “Akacja dzwon”, podczas której protestujący zablokowali jedno z największych rond w Płocku.

Czytaj także: Zakaz aborcji. Tłumy na płockiej „Akcji dzwon”. Głośne okrzyki i mocne hasła skierowane do rządzących [FOTO]

Fot. Krzysztof Wiśniewski.