“Z Marceliną…”. Drodzy mieszkańcy Płocka nazywam się Litosława Koper…

Z ogromną radością i otwartością od lat służę Wam moją pasją i zaangażowaniem w sprawy, które dla nas wszystkich są bardzo ważne. Kultura, zdrowie, bezpieczeństwo, a przede wszystkim wsparcie dla kobiet to obszary, w które od wielu lat wkładam całe moje serce i doświadczenie. Wierzę, że razem możemy uczynić Płock jeszcze lepszym miejscem dla każdego z nas.

Moje zaangażowanie polityczne sięga prawie dwóch dekad. Byłam dyrektorem biura poselskiego posłanki na Sejm RP Jolanta Szymanek-Deresz, członkinią Zarządu Rady Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz przewodniczącą płockiego SLD. Współpracuję z posłanką Elżbietą Gapińską i aktywnie działałam w inicjatywie „Siła kobiet”. Obecnie reprezentuję Osiedle Kolegialna pracując w Radzie Mieszkańców. Jestem także przewodniczącą zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. 1 Maja – Kolegialna 13 oraz członkinią Płockiej Rady Kobiet.

Swoje działania społeczne, na których się skupiam to pomoc kobietom w trudnych sytuacjach życiowych, zwłaszcza tych doświadczających przemocy, zadłużenia, samotności czy bezrobocia. Wspieram równouprawnienie płci, organizując konferencje i seminaria na temat parytetów. Moje zaangażowanie widoczne jest także poprzez promowanie udziału kobiet w życiu publicznym. Organizowałam w Płocku akcję „Konkubinat też rodzina”, czy „wyślij wieszak Beacie Szydło”. Byłam jedną z liderek protestów w październiku 2020 roku wywołanych wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie dopuszczalności przerywania ciąży.

Jestem aktywna w kwestiach historycznych i kulturalnych naszego miasta. Na co dzień, od 12 lat kieruję Młodzieżowym Domem Kultury w Płocku i pracuję jako nauczycielka plastyki w Szkoła Podstawowa nr 11 im. Bolesława Chrobrego w Płocku.

Ta praca to nie tylko zawód, ale przede wszystkim misja, która polega na pomocy dzieciom i młodzieży w odkrywaniu ich własnych talentów i pasji. Dostrzegam olbrzymią potrzebę dzieci i młodzieży zmagających się z problemami dyskryminacji w różnych aspektach i temu problemowi chciałbym poświęcić swoją uwagę jako pedagog i społecznik. Ważnym punktem moich działań będzie doprowadzenie do remontu i modernizacji siedziby Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Tumskiej 9, tak aby dzieci miały bardziej komfortowe warunki do rozwoju.

Jako mieszkanka Starego Miasta brałam także czynny udział w pracach nad pomnikami ważnych postaci, szczególnie bliska jest mi stojąca na przeciwko MDK Marcelina Rościszewska – Admirał w peniuarze. Cieszę się również, że miałam swój wkład w budowę pomnika Premiera Tadeusza Mazowieckiego. 

Moje działania, płynące prosto z serca obejmują również kierowanie Sztab WOŚP Płock, gdzie dzięki życzliwości tysięcy ludzi i ciekawym pomysłom, od lat udaje się zbierać rekordowe sumy na cele charytatywne. Nisko kłaniam się wszystkim, którzy mnie w tym wspomagają.

Emocjonalnie jestem związana z płocką starówką. Mieszkając tu od wielu lat, dobrze rozumiem problemy mieszkańców i wyzwania, przed którymi stoimy, żyjąc w najstarszej części naszego miasta. Jestem także świadoma znaczenia jakie ma wieloaspektowa rewitalizacja i znalezienie złotego środka pomiędzy modernizacją, a podniesieniem komfortu życia wraz z zachowaniem historycznego i kulturowego charakteru naszego Starego Miasta.

Z całego serca dziękuję za to, że jesteście w moim życiu. Wspólna praca i Wasza dobra wola sprawia, że jestem pewna, że razem możemy tworzyć lepszą przyszłość dla Płocka – miejsca, które kochamy i w którym chcemy żyć. Dajmy sobie szansę na wspólne tworzenie miasta, które będzie dumą dla nas wszystkich, z równym szacunkiem i możliwościami dla każdej kobiety…

Startuję do Rady Miasta Płocka z okręgu nr 3 miejsce 5 z listy Koalicji Obywatelskiej.

To dla mnie wyróżnienie i zaszczyt. Proszę o państwa głosy!

Zapraszam do kontaktu ze mną, za pomocą mediów społecznościowych.

Tu wszystko gra,ok!

Litoslawa Koper

Materiał wyborczy KWW Koalicja Obywatelska.