Wypadek za wypadkiem na ulicach Płocka. Dwa potrącenia pieszych, a także ranny motorowerzysta

Dla płockich policjantów miniony weekend nie należał do spokojnych. W sobotę na ulicach Płocka doszło do dwóch niebezpiecznych wypadków, a w niedzielę do jednego. W wyniku zdarzeń trzy osoby trafiły do szpitala.

W sobotę, 21 października, o godz. 5:30 na skrzyżowaniu ulicy Bielskiej z ul. Chopina doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motorowerzysty. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący toyotą, 48-letni mieszkaniec powiatu płockiego nie ustąpił pierwszeństwa 59-letniemu motorowerzyście, który w wyniku poniesionych obrażeń trafił do szpitala – informuje sierż. szt. Monika Jakubowska, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Również w sobotę, 21 października, tuż po godz. 13 na skrzyżowaniu ul. Obrońców Płocka z ul. Lasockiego doszło do potrącenia pieszej. – Policjanci ustalili, że kierujący citroenem, 64-letni mieszkaniec Płocka, nie ustąpił pierwszeństwa 82-letniej kobiecie, która znajdowała się na przejściu dla pieszych. Kobieta w wyniku poniesionych obrażeń trafiła do szpitala – relacjonuje policjantka.

W niedzielę, 22 października, po godz. 20 na ul. Królewieckiej również doszło do potrącenia na przejściu dla pieszych. – Policjanci ustalili, że 82-letni kierujący mercedesem nie ustąpił pierwszeństwa 68-letniemu pieszemu, który znajdował się na przejściu dla pieszych. W wyniku poniesionych obrażeń pieszy trafił do szpitala – tłumaczy Jakubowska.

Uczestnicy wszystkich wypadków byli trzeźwi.